Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet a legegyszerűbben...

Hogyan lehet a legegyszerűbben házasságot kötni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy a 2 tanús polgári szertartástól is egyszerűbb létezik? Ahol bemegy a két házasulandó ahhoz a személyhez, aki összeadja őket, aláírnak valami papírt, és kijönnek házasként. Létezik ilyen?

2021. aug. 31. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
2 tanú kell. De amúgy úgy van. Bemennek aláírják, mennek.
2021. aug. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen megható szentbeszéd, vagy ilyesmi?
2021. aug. 31. 15:45
 3/10 anonim ***** válasza:

"Ahol bemegy a két házasulandó ahhoz a személyhez, aki összeadja őket, aláírnak valami papírt, és kijönnek házasként. Létezik ilyen?"

Igen, anyakönyvvezetőnek hívják a személyt és hivatalnak az intézményt, ahova bemennek. 2 tanú kell, mert ez egy kvázi szerződés. Bemennek mind a négyen, aláírják és kijönnek. Hivatali időben van fenntartva olyan nap vagy napok és idősáv, hogy a lakhely szerinti polgármesteri hivatalban ezt ingyenesen lehessen megtenni.

2021. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Nincs semmilyen megható szentbeszéd, vagy ilyesmi?"

Nincs. Hivatalosan a két beleegyező "igen" kell, hangosan és érthetően kimondani + az aláírás.

2021. aug. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elsőnek bementek ketten a helyi anyakönyvvezetőhöz, hogy bejelentsétek hogy házasságot szeretnétek kötni. 20-30 perc alatt felveszik az adataitokat. Kell: Szig, Lig. Esetleg ha elvált valaki válási papír, és házassági.


Egy hónapos várakozási idő van. De ez alól lehet felmentést kérni.


Megnézik melyik a kövi szabad időpont. Van ingyenes és fizetős időpont (településtől függ, teremdíj)


Amikor megtartja a szertartást az anyakönyv vezető, elmond egy sablon szöveget, hogy xy és xz házasságot köt, és hogy beleegyeznek ebbe. Aláírás.


Kell 2 tanú mindig.


És nagykorúnak kell lenni. Ez alatt szülői engedély.


Pár nap míg átvezeti a rendszerben hogy már nem hajadon hanem házas vagy stb.

2021. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

“ nagykorúnak kell lenni. Ez alatt szülői engedély.”

Kiskorú csak gyámhatósági engedéllyel köthet házasságot, szülői engedély nem kell és nem is elegendő

2021. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A 2 tanús házasságkötés menetével tisztában vagyok, minden infót megtaláltam róla már korábban a kormányablak oldalán.


Arra voltam kíváncsi van-e olyan, ami még ettől is egyszerűbb. Ami akár nem is anyakönyvvezető előtt történik, hanem mit tudom én egy ügyvéd (vagy ilyesmi) előtt. Semmi tanú, semmi megható mellébeszélés, semmi pezsgő, semmi nyilvános nyálcsere.

Semmi kedvünk a "majomkodáshoz", csak hivatalosítanánk egy 15 éves kapcsolatot, de akkor ezek szerint az előbb felsoroltak jó részét nem kerülhetjük el.

2021. aug. 31. 21:26
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

mi ebben a majomkodás?

anyakönyvvezető, 2 tanú, aláírjátok a papírt és jöhettek ki, 5 perc az egész

2021. aug. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyakonyvezetővel meg lehet beszélni, hogy csak a kötelező dolgokat mondja el és nem szeretnétek műsort de a két tanú mindenképpen kelleni fog.
2021. aug. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ami akár nem is anyakönyvvezető előtt történik, hanem mit tudom én egy ügyvéd (vagy ilyesmi) előtt. Semmi tanú, semmi megható mellébeszélés, semmi pezsgő, semmi nyilvános nyálcsere."

Hivatalosan nem, anyakönyveztetni kell, különben nem lesz hivatalos. Tanú mindenképp kell, ez egy ilyen jogi lépés, amihez kell. De pezsgő, nyálcsere nem kell. Csak egy hivatali ügyintézés. Megkérdezi, hogy kijelenti-e Ön XY, hogy az itt jelen levő Z-vel házasságot köt? -Igen.

Majd ugyanígy a másik féltől is megkérdezik, aláírnak, a tanúk is aláírnak, majd az anyakönyvvezető is aláír és kész.

Ha bankszámlát nyitsz az hosszabb, bonyolultabb és majomkodósabb.

2021. szept. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!