Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy feljelentés valóban lehet...

Egy feljelentés valóban lehet becsületsértő önmagában?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt hogy nem éri meg mert nincs bizonyíték, és így téged fog majd feljelenteni/beperelni becsületsértésért.


Tényleg lehet egy feljelentés önmagában becsületsértés vétsége?


2021. szept. 1. 12:38
A kérdező szavazást indított:
Ömagában nem lehet, csak laikusok mondják
Akár lehet önmagában is
7 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

nem éri meg FELJELENTENI*** mert nincs bizonyíték


bocs kimaradt a fejlenteni.


Pl pár hete volt itt valaki aki sok év után akart feljelenteni valakit mert erőszakot követtek el ellene és neki is írták hogy ne mert visszaperel becsületsértésért mert már nem lehet bizonyítani.

2021. szept. 1. 12:40
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Jól is néznénk ki, ha mindenki mindenkit mindenféle indokkal feljelentgethetne következmények nélkül, csak mert neki úgy tetszik.
2021. szept. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ha híreszteli is az alaptalan vádaskodást, akkor szerintem lehet.
2021. szept. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem híresztelésről van szó, direkt úgy tettem fel a kérdést hogy feljelentés önmagában.
2021. szept. 1. 12:52
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Csakhogy aki feljelent, az jellemzően híreszteli is.
2021. szept. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
#4: Valakinek szerintem fizetni kell akkor is, minimum perköltség, plusz a megvádolt ügyvédi és egyéb költségei az üggyel kapcsolatban. Plusz ha kitudódik még rosszabb. Hozzátenném laikus vagyok, de szerintem így van.
2021. szept. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Ezt hamis vádnak hívják. Igen, tehet feljelentést, ha megvádolsz valakit olyannal, amit nem követett el. De itt a rendőrség is mérlegel, hogy valóban nem követhette el, vagy csak nem tudtad kellően bizonyítani.
2021. szept. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A hamis vád nem becsületsértés, teljesen külön pontja van a btk-ban.
2021. szept. 1. 16:15
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
A becsületsértés más. Ahhoz kell , hogy az a pont is teljesüljön, hogy nagy nyilvánosság előtt. Ez persze lehet egy facebook poszt is, amit ketten néztek meg. De a feljelntés az nem becsületsértés, mert nem nagy nyilvánosság előtt történt. Az ha nem igaz, akkor hamis vád, mint ahogy előttem is írták. Bizonyítani ugyanis mindíg annak kell, aki állít valamit. És ha nem tudod bizonyítani, akkor hamisan vádolsz, amiért elővehetnek. És ez nagyon is helyes.
2021. szept. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A hamis vád nem becsületsértés, teljesen külön pontja van a btk-ban."


De, a hamis vád az becsületsértés.

2021. szept. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!