Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor lehet/érdemes feljele...

Ilyenkor lehet/érdemes feljelentést tenni rágalmazásért/becsületsértésért?

Figyelt kérdés

A korábbi munkahelyemről januárban el kellett jönnöm (szerződéssel voltam, és nem újították meg), szépen fogalmazva a kollégák közbenjárása miatt. Nehéz jól leírni a helyzetet konkrétumok nélkül, de a lényeg az, hogy a munkám elvégzésén felül bármikor készséggel álltam a kollégák és az "ügyfelek" rendelkezésére, egy esetet kivéve, amikor az egyik kollégának volt valami (egyébként pitiáner) problémája, amit nemcsak én tudtam volna megoldani (pláne nem az én munkakörömbe tartozott), és innentől borult a történet. Az "ügyfelek" annyira szerettek, hogy még petíciót is írtak a maradásom mellett, amit a vezető nem volt hajlandó elfogadni.

Gondolhatjátok, hogy ezzel együtt mennyire fájt, hogy el kellett jönnöm, mert szerettem a munkámat, de elfogadtam.

Lassan 1 év telt el azóta, és azt hallottam vissza, hogy volt kollégák azt tejesztik, hogy lusta, megbízhatatlan voltam, mindig csak a kibúvókat kerestem, és szinte az összes ügyfél jóformán napi szinten panaszt tett miattam, és ezért nem újították meg a szerződésem. Ráaádsul még azt is sérelmezte az egyik, hogy számtalanszor hívott engem telefonon reggel, munkaidő előtt (10-re jártam dolgozni), és nem voltam hajlandó felvenni, és biztos azért, mert akkor még aludtam (a többi kolléga 8-ra vagy 6-ra járt dolgozni, beosztástól függően), és hogy én milyen lusta ember vagyok, hogy fél 8-kor még aludni merek. Ebben az a szép, hogy a kérdéses kolléga összesen 1-szer hívot telefonon, akkor is 9-kor, és én felvettem.


Gondolom több olyan válasz lesz, hogy forduljak ügyvédhez, de nem tudom, hogy ennyi elég-e egyáltalán ahhoz, hogy ügyvéd szóba álljon velem. Több helyről is visszajelzést kaptam, és van, aki támogat, valamint bizonyítékkokkal is alá tudok dolgokat támasztani (például a petícióval), és azt is tudom, hogy a beérkező panaszokról nem vezetnek nyilvántartást, így ők nem tudják azt bizonyítani, hogy temérdek panasz érkezett rám.



2020. szept. 22. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem le kellene kattanni erről.

Sokadik ugyanolyan kitalàlt agymenés kérdés.

Semmi konkrétumot nem tudsz, menj ügyvédhez, fizess! Csinálj hülyét magadból!

2020. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem sokadik kitalált agymenés, hanem ez valóban megtörtént.

Konkrétumot pedig azért nem írok, nehogy engem pereljenek be.

2020. szept. 22. 20:27
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Álláskeresésnél hátrány származik belőle, akkor polgári pert lehet indítani.
2020. szept. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De csak akkor? Mert szerintem életszerűtlen, hogy az adott állásnál megmondják, hogy azért nem vesznek fel, mert "hallották a híremet".
2020. szept. 22. 20:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülye, rosszindulatú emberek mindenhol vannak, és beszélnek mindent. Ha pletyka miatt mindenkit fel lehetne jelenteni, akkor az egész világ folyton perben állna. Felejts el, örülj, hogy megszabadultál, és koncentrálj a mostani életedre, ne a múltra.
2020. szept. 25. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azért ez egy szimpla pletykánál mégiscsak több.

Te alkalmaznál olyan embert, akiről azt terjesztik, hogy nem akar dolgozni? Vagy hogy nem lehet vele együtt dolgozni?

2020. szept. 25. 12:57
 7/7 anonim ***** válasza:

A közhiedelemmel ellentétben egy új munkáltató nem szokta kikérdezni az előző munkahely véleményét, főleg nem a dolgozókét, hacsak nem valami kritikus fontosságú pozícióról van szó. Túl sok macera lenne.


Az, hogy ők a belterjes köreikben mit dumálnak maguk között, semmiben nem befolyásolja az új munkahelyed.

2020. szept. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!