Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kitörlöm a facebook és...

Ha kitörlöm a facebook és messenger account-omat úgy ahogy van, attól még a rendőrség visszatudja nézni az üzeneteimet?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki előítéletes lenne, egy barátommal vitáztunk erről kicsit ittasan és fogadtunk 5ezerbe :DD

Én arra tettem hogy nem tudják vissza nézni az üzeneteket :D



2021. szept. 1. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Te hiába törölsz bármit, FB szerveren meglesz. Hogy kiadják-e a rendőrségnek, az egy másik kérdés.
2021. szept. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1: a GDPR óta ez nem feltétlenül van így, mert ha valamit törölsz, akkor nekik is törölni kell (legfeljebb 1-2 napos ráhagyással, ha elosztott szervereken van az adat, és több helyről kell törölni), ha nem akarnak EU szabályt szegni, és nem akarnak
2021. szept. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

GDPR után tehát 2018 közepe óta tényleg törölni kell, fb-nek 30 nap van rá, legalábbis amíg megteszik, írja is.


Ha ez nem történne meg, te vagy bárki nagyobb összegre tudja perelni mint amennyiért megérné titokban megtartani.


Én is üzemeltetek egy weboldalt és nekem is törölni kell mindent ha úgy van. Nem lehet megtartani, egyszerűen túl rizikós lenne.

2021. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tehát buktam 5ezer forintot :(

2021. szept. 1. 17:25
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Akkor nem értetted a 2,3 válaszokat.
2021. szept. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy pontosan nem tudjuk megmondnai, de törvény szerint nem tarthatják meg. Ennek ellenére megszeghetik a törvényt, úgy ahogy bárki más is :D
2021. szept. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Illetve nem mondtad, hogy mennyi idő után akarják visszanézni. Pár nap múlva elképzelhető, de a facebook nem nagyon szokott kiadni infókat, csak nagyon súlyos ügyekbe, 30 napon túl meg erősen valószínűtlen, mert akkor már véglegesen eltűnik.
2021. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%

Gyakorlatban nem tudják törölni, de ezt nem fogják bevallani.


Mindenki szalagra ment, egyszerűen nem úgy van kitalálva a rendszer, hogy minden kilépőnél visszaveszik több évre az archivált szalagos mentést betöltik, kitörölnek majd kiírják újra szalagra.

2021. szept. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12%

Egyszerű. A facen megmaradnak az üzenetek csak úgy hogy törölt felhasználó. Magyarul nem törlik ki, de az adott profiltól törlik.

De az ip cím megmarad kivülről amit letudnak követni hiába nem létezik már a profil, elég 1 megmaradt bejegyzés 1 poszt alá. Abból vissza tudnak követni a szolgáltatodón keresztül.

2021. szept. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!