Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kismama vagyok, határozatlan...

Kismama vagyok, határozatlan idejű szerződéssel vették fel az engem helyettesítő kollégát. Aggódjak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most tudtam meg (az érintettől), hogy határozott idejű szerződéssel vették fel a helyemre a kollégát, aki a szülési szbadság ideje alatt helyettesít. A cégnél rákérdeztem erre és azt mondták, hogy őt nem a helyemre vették fel, hanem egy másik kollégát állítottak be helyettem és az ő helyére vették fel az új embert, így nem volt akadálya a határozatlan idejű szerződésnek. A gond csak az, hogy az új ember az én egykori közvetlen felettesem alatt, az én egykori területemen dolgozik és mielőtt eljöttem, úgy mutatták be, mint azt, aki engem helyettesít. Ismereteim szerint csak határozott idejű szerződése lehetne. Aggódjak? Vagy ez egy bevett gyakorlat? Van bármilyen jogi mozgásterem? Előre is köszönöm a segítséget!

2021. szept. 2. 16:53
 1/8 Molyember ***** válasza:
95%
Majd átrakják máshova, ha visszamentél. Vagy téged.
2021. szept. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha meg akarod mérgezni a munkahelyedre visszatértedig az időd, akkor aggódj. Ha nem, nem.


"Ismereteim szerint csak határozott idejű szerződése lehetne." Benne van a munkaszerződésedben, hogy a cég munkaerőpiaci kötelezettségvállalásaiba (értsd: felvételek, kirúgások stb) beleszólásod van? Honnan tudod, hogy mely pozíciót szánja a cégvezetés a visszatérted után az újonnan felvett kollégának?


"Van bármilyen jogi mozgásterem?" Van. Lelencbe adhatod a gyerekedet, és rohanhatsz vissza dolgozni. Ha nem kérnek belőled, akkor ér téged jogsérelem. Akkor perelhetsz.

2021. szept. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező

Szerintem ne agyalj most ezen, nem a te problémád hidd el!

Most babád lesz és abban a pillanatban amikor majd megszületik, rá fogsz jönni, hogy totál lényegtelen mi van a munkahelyeddel, ki dolgozik ott és meddig, stb. Az fog számítani, hogy te a babáddal lehess.

A munkád, karriered, minden hasonló a helyére fog kerülni, egy sorral hátrébb a kevésbé fontos dolgok közé és rá fogsz jönni arra amit most még nem hiszel el nekem, hogy nem fog érdekelni.

Családod lesz és ez átrendezi az életedet, a fontossági sorrendet, hogy mi lényeges és mi nem. Ne aggódj a munkahelyed miatt, ha eddig jó voltál a cégnek utána is kelleni fogsz majd és akkor sem lesz semmi gond ha egy másik munkát fogsz majd csinálni.

Simán lehet hogy most azt hiszed pár hónap múlva majd mész vissza dolgozni, mert neked a munka az első - aztán majd rájössz, hogy nem érdekel. Majd telik egyik hónap a másik után és lehet még egy babát is szeretnél mielőtt újra dolgozni kezdenél.

Nyugi, ráérsz, dolgozni fogsz minimum 65 éves korodig, lesz időd a karrieredre is bőven! Most a fontosabb dologgal foglalkozz!

Talán majd te is olyan leszel mint a testvérem, aki szintén úgy ment el szülni, hogy nemsokára megy vissza, majd 2 évvel később jött a második gyerek és most amikor ő is három éves lett és óvodába megy, cseppet sem bánja hogy nem a korábbi munkáját kapja vissza, örül neki hogy még csak nem is kell teljes állásban dolgoznia.

Szóval ne aggódj, ne foglalkozz vele! Semmi ráhatásod nincsen úgy sem és nem tudhatod mi fog változni a jövőben.

2021. szept. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves Hozzászólók! Én a jogi helyzetre kérdeztem rá, tisztán. Nem arról van szó, hogy szeretek-e szülő lenni vagy karrierista vagyok-e, hanem hogy mit mond a jog. Ha a munkahelyem a jog ellen cselekedett, annak oka van. A gyerek érdeke is, hogy ne sérüljenek a jogaim a munkahelyemen, minden szeretet és figyelem mellett anyagi biztonságot is kell teremteni. Tisztán az érdekelne, hogy a mostani helyzet jogilag mit jelent, esetleg valaki tapasztalt-e ilyet és ha igen, milyen helyzetben alkalmazták ezt a megoldást. Köszönöm a hozzászólásokat!
2021. szept. 2. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 Nincs ilyen jog. Nincs olyan, hogy neked egy cég garantálja, hogy elmész szülni és majd talán fél-egy-három év múlva amikor visszamész, akkor ugyanazt a beosztást és munkát fogod visszakapni.

A jog arról szól, hogy te a cég alkalmazottja maradsz, nem mondhatnak neked fel és amikor visszamész a fizetésedet meg kell tartsák minimum annyival amivel elmentél szülni és munkát kell adjanak számodra. Ha te voltál ott az igazgató, akkor sem kötelesek téged igazgatóként tovább foglalkoztatni, betehetnek szimpla alkalmazottnak is - a béredet nem csökkenthetik hozzá.

2021. szept. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

„jó, ha tudjuk, hogy amikor egy várandós munkavállaló helyettesítésére alkalmaznak egy dolgozót, vele kizárólag határozott idejű munkaszerződés köthető, ami arra az időre szól, amíg a kismama vissza nem tér a fizetés nélküli szabadságáról."


[link]


Mindegy, köszönöm a válaszokat, azt hiszem a legjobb lesz ügyvédhez fordulnom.

2021. szept. 2. 19:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a profession cikke nem véletlen nem adott jogszabályi hivatkozást
2021. szept. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez az a szint, amit én laikusként nem tudok megítélni. Jobb a békesség és a tisztánlátás. Nekem még jobb is, ha nincs ilyen szabály, mert akkor kevésbé mutyigyanús a történet.
2021. szept. 2. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!