Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen esetben nem kéne...

Milyen esetben nem kéne büntetni a felnőtteket akik kiskorúakkal fekszenek le?

Figyelt kérdés

Rengetegen amellett érvelnek, hogy a nőket akik pl. 13 éves fúkkal fekszenek le nem kéne büntetni, mert a fiúk úgyis erról fantáziálnak, szóval ez igazából szívesség számukra. Ez valóban így volt nálunk is anno. Szinte az egész osztálynak bejött egy tanárnő. Viszont a lányok meg a fital tesitanárról fantáziáltak, pl. barátnők vesztek össze/voltak irigyek egymásra, ha éppen a másik lányon mutathatta be a gyakorltokat. Szóval akik rendben vannak a nagykorú nő/kiskorú fiú sztituációval, miért tiltanák meg hogy a lányok is valóra váltsák a fantáziáikat.

Vagy mi van a melegekkel? Szinte mindenki gyűlöli a Namblát, de valójában azért küzdenek, hogy meleg férfiak összejöhessenek kiskorú meleg fiúkkal akik beleegyeztek. Akik valószínűleg ugyanúgy fantáziáltak a nagykorúakkal való sz.xről mint a heteró fiúk többsége. Ha valaki nem homofób és rendben van a nagykorú nő/kiskorú fiú szituval, ezzel mi a problémája?

A nagykorú nő/kiskorú lány kapcsolatot is többnyire elítélik, de miben más ez mint a nagykorú nő/kiskorú fiú? A lányok jobban traumatizálódnak?

Szóval ezek közül melyik van rendben szerintetek, melyiket kéne büntetni?:

1: Nagykórú nő/kiskorú fiú

2: Nagykorú férfi/kiskorú lány

3: Nagykorú férfi/kiskorú fiú

4: Nagykórú nő/kiskorú lány


Tudom hogy mindez undorító, én egyiket se engedném, csak nem értem miért vannak ilyen sokan akik különbsget tesznek ezek között.



2021. szept. 4. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Olyan esetekben amit jelenleg is büntet a törvény. Teljesen egyértelmű a törvény szövege, olvasd el és értelmezd!
2021. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Semmilyen esetben sem.
2021. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Ahogy a South Park-ban is volt. Ha egy dögös nő lefekszik egy kiskorú fiúval az rendben van.

A törvény valóban bünteti, de az "áldozat" biztosan nem fog feljelentést tenni.

2021. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Ha egy dögös nő lefekszik egy kiskorú fiúval az rendben van"

Rendben, de a kérdés az, hogyha egy jóképű férfi fekszik le egy fiúval vagy lánnyal, akkor is idézőjelbe tennéd az áldozat szót?

2021. szept. 4. 11:14
 5/13 A kérdező kommentje:
Amúgy meg az egész South Park rész arról szólt, hogy nincs renben. Nem véletlen, hogy a tanárnő ennyire undorítoan halt meg a végén...
2021. szept. 4. 11:20
 6/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
14 év feletti kiskorú olyan korú és nemű partnerrel szexel, amilyennel akar.
2021. szept. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
65%
Max. 19 éveseknek engedném, hogy lefeküdjenek min. 17 évesekkel. A többiek keressenek idősebbeket vagy várjanak kicsit.
2021. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezek a törvényeket csak a kisembereken foganatosítják. Ha egy nagyon hazdag embernek, aki már jó dolgában azt se tudja mire költse a pénzét, és használja kapcsolatait, esetleg ilyen nemű vágyai vannak. Garantáltan nem lesz felelősségre vonva, sőt az újságok sem fognak cikkezni róla.


A törvény jó, de nem súlyt le mindenkire.

2021. szept. 5. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

Ha a beleegyezési korhatárt én szabályoznám kb. ilyen lenne:


12-13 éves minimum 12 és max. egy 14 évessel szexelhetne


14-15-től felmenne ez 16-17-re


16 éves kortól 19-20 a max. akivel szexelhetne


17 éves kortól 30


18 éves kortól pedig 16-tól 100-ig bárkivel szexelhetne


Tudom engem sokan nem szeretnének emiatt, de ez így nekem valahogy sokkal reálisabbnak tűnik, mint ahogy most van. Mit akar egy 40-es egy 14 évestől pl.? Nemtől függetlenül tök gáz, hogy ez itt nálunk legális.

2021. szept. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#2: Ne csodálkozz hogy lepontoztak... Szerintem a kérdést értetted félre. Nem az volt a kérdés, hogy mikor lehetne megengedni, hanem hogy mikor kellene büntetni. :D :D



Szerintem minden esetben büntetendő. Ugyanis egy kiskorú nem tudja se felméri a felnőtt tetteinek következményét, és se mentálisan, se fizikailag nem tud védekeznei.


Meg szerintem nem is csak a nemektől, meg a kortól függ. Sokkal fontosabb hogy ki tesz. Ha a szülő, vagy olyan ember aki pont a gyermek bizalma miatt tudta a gyermeket kihasználni/manipulálni, azt súlyosabban bűntetném. Pl szülőket, rokonokat. Mert szerintem ez rombolóbb is, mintha mondjuk egy ismeretlen tenné. (Persze ezt is büntetni kell rendesen.) Illetve azt is súlyosabban büntetném, aki hivatása folyatán teszi (pl. tanár).


Illetve még ami fontos, hogy az erőszakosan történt, vagy sem. Igazából úgy osztanám az éveket, hogy az milyen mértékű testi/lelki sérülést okozhatott a gyereknek. Ez meg azért sok pareméteres, komoly pszichológiai kérdés.


Persze nyilván felnőttként sokan azt gondolják, hogy ha egy 28 éves dögös nő bevezet egy 12 éves kisfiút egy romantikus "megyegyezésen" alapuló könnyed szexbe, akkor azért az nem olyan nagy baj. És nyilván lehet is igazság benne. Hiszen egy 12 éves kislány fordított helyzetben biztosan nagyobb lelki sérülést szerezne, egész életére. De azért ne gondoljuk hogy egy 12 éves kisfúnak a fent említett "kalandban" nem lesz valamiféle sérülése. Hiszen megzavara a normális fejlődsi ütemet. Pl felnőtt korában nőgyülőlő lesz, vagy szexben lesz valami devianciája, ja és akár meleggé is válhat ha az "élmény" megrázó volt.


Mindennek meg van a saját ideje... bizonyos kor alatt ne szexeljen senki... Az más kérdés, hogy ez kinél hol van :D :D :D

2021. okt. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!