Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyvédnek adta ki magát,...

Ügyvédnek adta ki magát, követett el büncselekményt?

Figyelt kérdés

Röviden, valaki le akar töröltetni velem a youtube csatornámról egy videót, már kb mindennel próbálkozott, volt youtube strike is de elutasították. Most kaptam egy emailt egy "ügyvédtől" hogy erre meg erre hivatkozva így megy úgy akkor is le kell törölnöm. Az ügyvédre rákeresve találtam egy pesti ügyvédet, felhívtam de mondta ő emailt nem küld, ha mégis akkor az saját domaines, tehát vagy csalás vagy elírás. Utána megnéztem az email fejlécét és az ip cím egyezik egy régi levéllel amit a sráctól kaptam aki töröltetni akarja, tehát ő írta, bepróbálkozott hogy ügyvédnek adja ki magát megijedek-e.


Mivel ez az egész már túlmegy egy határon, amennyiben ezzel bűncselekményt követett el feljelenteném. Kérdés hogy követett-e el, vagy szabad kiadnia magát ügyvédnek.


2021. szept. 4. 21:50
A kérdező szavazást indított:
Illegális volt, nem szabad ügyvédnek kiadnia magát
Legális volt, nem büntethető ha valaki ügyvédnek adja ki magát
14 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Ha jól tudom, akkor ezért feljelentheted, mivel valaki másnak adta ki magát, mint aki és így akart téged manipulálni.

Szerintem ezt érdemes lenne megbeszélned az érintett ügyvéddel, gondolom neki sem jó, ha mások csak úgy ellopják a nevét.

2021. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen neki adta ki magát, szerintem csak beírt egy random nevet amúgy gyakori magyar nevet meg hogy Budapest, nekem meg azzal a névvel kiadta azt akit felhívtam. Átbeszéltem vele amúgy de mondta ingyen nem ad konzultációt.
2021. szept. 4. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:
12%
Sajnos nem.
2021. szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Inkább az adott ügyvéd tehet feljelentést a nevével és tisztségével való visszaélés miatt
2021. szept. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
7%

#3, #4-nek:


Sajnos semmiféle visszaélés nem történt, mindössze hivatkozás.

2021. szept. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!