Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » BKV / BKK jegyellenőr készíthe...

BKV / BKK jegyellenőr készíthet rólad fényképet a mobiljával?

Figyelt kérdés
Villamoson utaztam, és leszálláshoz készülődtem. Odapattant egy jegyellenőr és a körülöttem lévőket ellenőrizgette. Gondoltam, én is kikeresem a jegyemet. Megtaláltam egy jegyet az övtáskámban, hangosan gondolkoztam, hogy ez volt vagy nem ez volt, közben belemélyedve olvastam a rajta található picike betűket. A villamos ekkor beállt a megállóba, kinyitotta az ajtót, és a jegyellenőr is odaért. Se köszöntés, se felszólítás, nulla kommunikáció, kitépte a kezemből a jegyet, hátat fordított nekem, és elkezdett lyukasztani egy üres papírt. Úgy megijedtem a hirtelen, aggresszív mozdulatától, bepánikoltam egyből, de próbáltam nyugodt maradni, mondtam, hogy elnézést, és elindultam, mivel ugye ez volt az én megállóm. Erre az elém tolatva nekemjött, és elzárta az utat. Ekkor már a torkomban dobogott a szívem olyan pánik fogott el, nem is beszélve a klausztrofóbiáról. A vállánál fogva arébbtessékeltem, azon szavak társaságába, hogy "mejél innen, fa*fej", és leszálltam. Közben majdnem fellötkem egy épp felszálló nénikét, tőle sűrűn bocsánatot kértem, hogy ne haragudjon, nem akartam lökdösődni. Ezek ketten voltak, és gyorsan le is szálltak utánam, a másik pedig elkezdett engem fotózni a mobiljával. Aztán oda is jött, miközben a zebránál álltam kötekedni. Még szerencse, hogy tudtam, hogy rendőr vagy közterület ellenőr nélkül nem igazoltathat, így közöltem, hogy örüljön, hogy nem jelentem fel, és hagyjon engem békén. Ekkor zöld is lett szerencsére, és gyors léptekkel, ekkor már fulldoklásig pánikolva elhagytam a helyszínt. Azóta is zavar nagyon, hogy ez a rosszindulatú, kötekedő alak a készített fényképét felhaszálhatja -e bármire is. Bár hallottam én GDPR-ról, de pár napja üldözési mánia kerülget, amikor villamoson utazok, és szorul a torkom végig. Trollok, légyszi hagyjatok békén, én megnyugtatást keresek. Kedves emberek, légyszi segítsetek megnyugodni.

2021. szept. 8. 14:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Én is feszült szoktam lenni, amikor bliccelek.
2021. szept. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit
2021. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem lesz semmi és egy bunkó volt az ellenőr, de te is lehettél volna kedvesebb. Pl. :"f*szfej" miatt
2021. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem szakszerűen járt el az ellenőr, de te sem voltál teljesen együttműködő. Nem csinálhat fényképet ilyen esetben illetve azt csak magáncélra használhatja, eljárásra nem. Akkor lehetne eljárás során használni ha bűncselekménnyel lennél gyanúsítható (pl. randalírozik valaki a járművön, vagy egyértelműen hamis a bérlete, jegye).
2021. szept. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves első, rosszhiszemű Troll. Légyszíves értelmezd, amit írtam. Nem blicceltem. Miért kerestem volna a jegyem, ha nem volt? Azért voltam feszült, mert hirtelen, aggresszívan lépett fel velem szemben az ellenőr mindenféle kommunikáció nélkül, és mert nem engedett leszállni.
2021. szept. 8. 15:24
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves Többiek! Köszönöm szépen a válaszaitokat! Igen, valóban lehettem volna kedvesebb én is, ezt bánom is. De fenyegetően léptek fel, és emiatt pánikoltam. Ilyenkor rendszerint teljesen leblokkolok, és egy szót se tudok kinyögni, de most annyira váratlan és agresszív volt a támadás, hogy fenyegetve éreztem magam, és valamit kellett mondanom, hogy azonnal megszűnjön a fenyegetés, és ez jutott hirtelen eszembe. Utólag visszagondolva gondolom azért, mert egyszerűen fel nem foghattam, hogyan lehet valaki ennyire rosszhiszemű, és olyan elszánt, hogy a jogkörét szemrebbenés nélkül lépi át, többszörösen.
2021. szept. 8. 15:35
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
KIZÁRÓLAG bűncselekmény esetén akadályozhat meg a leszállásban. Maga a bliccelés NEM az. Az igazság az, hogy ha tényleg bliccelsz is, ha nem hamisított, amit felmutatsz, semmit sem tehet, leszállsz, és elmész. Ennyi. Mondjuk én úgy tapasztalom, a BKV de facto most is becsületkasszás, én mondjuk konkrétan egy hajléktalan csöves vagyok-lekopogom- évek óta nem volt gond. Budapesten összesen egyszer találkoztam olyannal, hogy megpróbált volna megakadályozni az elmenetelben, Debrecenben volt párszor, de Pesten ilyennel szerintem több évente lehet találkozni.
2021. szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Közterületen lehet fényképet készíteni másokról, az van megszabva, hogy mire lehet felhasználni az illető hozzájárulása nélkül.

[link]

A BKK területén vannak kamerák is és az ellenőröknél vannak testkamerák is, amikre szabályok vonatkoznak - ezekben nincs szó ilyen fénykép készítéséről.

A jogszabály 8.§-a szabályozza.

[link]

Szerintem nem volt szabálytalan hogy lefényképezett, ellenben másra nem fogja tudni használni, mint hogy megmutatja a kollégáinak kit kell majd állandóan ellenőrizni.

2021. szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves 15:35-kor író. Köszönöm neked is a válaszod. Mint írtam már, nem blicceltem, csak az övtáskámban 20 használt jegy közül kellett volna megtalálnom, hogy melyik volt az, amelyiket kilyukasztottam. Azt nem tudom, hogy az volt, amit elvett az ellenőr, és csak bosszúból jött utánam, mert arrébb tessékeltem, és úgysem tudom bizonyítani, hogy volt jegyem, mert már nem nálam volt, vagy egy másik volt az a 20-ból, és azért, nem tudom. Én az akadályozást és a fényképezgetést rendkívül fenyegetőnek és megalázónak éltem meg, szerintem egy ellenőr nem bánhat így a jeggyel utazókkal, de még a bliccelőkkel szemben sem. A fénykép miatt később is pánikoltam, ezért írtam. Most már kezdek megnyugodni a kedves válaszok, és a tartalmukra tekintettel. Drukkolok neked, hogy lehessen hajlékod!
2021. szept. 8. 15:48
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves 15:43-kor író. Köszönöm válaszod, és hogy csatoltál jogszabályokat.
2021. szept. 8. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!