Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » BKV / BKK jegyellenőr készíthe...

BKV / BKK jegyellenőr készíthet rólad fényképet a mobiljával?

Figyelt kérdés
Villamoson utaztam, és leszálláshoz készülődtem. Odapattant egy jegyellenőr és a körülöttem lévőket ellenőrizgette. Gondoltam, én is kikeresem a jegyemet. Megtaláltam egy jegyet az övtáskámban, hangosan gondolkoztam, hogy ez volt vagy nem ez volt, közben belemélyedve olvastam a rajta található picike betűket. A villamos ekkor beállt a megállóba, kinyitotta az ajtót, és a jegyellenőr is odaért. Se köszöntés, se felszólítás, nulla kommunikáció, kitépte a kezemből a jegyet, hátat fordított nekem, és elkezdett lyukasztani egy üres papírt. Úgy megijedtem a hirtelen, aggresszív mozdulatától, bepánikoltam egyből, de próbáltam nyugodt maradni, mondtam, hogy elnézést, és elindultam, mivel ugye ez volt az én megállóm. Erre az elém tolatva nekemjött, és elzárta az utat. Ekkor már a torkomban dobogott a szívem olyan pánik fogott el, nem is beszélve a klausztrofóbiáról. A vállánál fogva arébbtessékeltem, azon szavak társaságába, hogy "mejél innen, fa*fej", és leszálltam. Közben majdnem fellötkem egy épp felszálló nénikét, tőle sűrűn bocsánatot kértem, hogy ne haragudjon, nem akartam lökdösődni. Ezek ketten voltak, és gyorsan le is szálltak utánam, a másik pedig elkezdett engem fotózni a mobiljával. Aztán oda is jött, miközben a zebránál álltam kötekedni. Még szerencse, hogy tudtam, hogy rendőr vagy közterület ellenőr nélkül nem igazoltathat, így közöltem, hogy örüljön, hogy nem jelentem fel, és hagyjon engem békén. Ekkor zöld is lett szerencsére, és gyors léptekkel, ekkor már fulldoklásig pánikolva elhagytam a helyszínt. Azóta is zavar nagyon, hogy ez a rosszindulatú, kötekedő alak a készített fényképét felhaszálhatja -e bármire is. Bár hallottam én GDPR-ról, de pár napja üldözési mánia kerülget, amikor villamoson utazok, és szorul a torkom végig. Trollok, légyszi hagyjatok békén, én megnyugtatást keresek. Kedves emberek, légyszi segítsetek megnyugodni.

2021. szept. 8. 14:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
57%

Szóval egy bliccelő.

Hát megesik. Jól tette higy fényképet készített hiszen garázda jellegű magatartásra engedett következtetni a hozzáállásod. Rendőrt kellett volna hívnia rád ugyhogy még jófej is volt.

Ne bliccelj. Sok ellenőrrel találkoztam már, fura mind normális volt ugyhogy ez a történet ki van szinezve.

2021. szept. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

11


na majd te is kapsz a kérdezőtől egy obszcén privát üzenetet, ahogy én is megkaptam tegnap.

az első voltam.

2021. szept. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

#12 Mindig vicces amikor a kiírt kérdésben eljátssza az illető, hogy őt mennyire bántották ok nélkül, majd aztán privátban megmutatja, hogy mi is lehetett ami miatt vele nem úgy bántak, mint a másik ezrekkel, akikkel ugyanaz a helyzet szintén előfordult.

Arra vigyázz, a privát üzenetet nem lehet csak úgy bemásolni ide, hogy más is láthassa! A modik büntetnek érte.

2021. szept. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Várom szeretettel a levelét. Jól ismerem az ilyen embereket. Alja mind.
2021. szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
K.A.M.U
2021. szept. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!