Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok egy ilyen oktatás...

Támogatnátok egy ilyen oktatási törvényt?

Figyelt kérdés

Tehát bevezetnék, hogy érettségi oklevelet csak az kaphasson aki rendelkezik legalább egy darab középfokú nyelvvizsgával.

Diploma pedig még ennél is szigorúbb kitételhez lenne kötve. Ottan vagy egy felsőfokú nyelvvizsgára lenne szükség vagy kettő darab középfokúra.


Ezzel elérve azt a célt, hogy ne mi legyünk a legkevesebb nyelven beszélő nemzet Európában.


Mit gondoltok?



2021. szept. 12. 12:25
A kérdező szavazást indított:
Teljes mértékben támogatom! Ez teljesíthető és elvárható szint
Nem támogatom! Ez nagyon nagy terhet tenne a diákokra és hallgatókra
47 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Igen, miután normális nyelvoktatást biztosítanának. Kezdve azzal, hogy a diákok ne kapjanak félévente-félévente új tanárt, akivel kezdhetik az elejétől, továbbá a tanulást ellehetetlenítő diákokat kirúgni. Ha ez megvan, jöhetnek a magasabb követelmények.
2021. szept. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Ottan?
2021. szept. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%
Támogatnám, csakhogy ennek pont az ellenkezőjét csinálja a fidesz.
2021. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Kettő középfokú? Ez fszság. Miért érne ugyanannyit egy nyelv elsajátítása anyanyelvi szinten, mint két nyelv beszélése, amivel már megtudod értetni magad?
2021. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már megvolt a 2 középfok az érettségire, de EZT én is soknak tartom. Azt sem tudják elérni, hogy a diplomásoknak legyen legalább 1 középfokú nyelvvizsgájuk, pedig az abszolút elvárható lenne akkor is, ha az adott szakterülethez épp nem feltétlenül fontos egy idegen nyelv ismerete sem.
2021. szept. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azért raktam le a középfokot középiskolában,hogy később ne legyen vele gond.

Viszont kellett hozzá egy magántanár, aki felkészített.


A magyar közoktatásban nem túl magas színvonalú a nyelvoktatás, mivel a legjobb nyelvtanárok privát nyelviskolákban oktatnak vagy egyéni vállalkozóként.

2021. szept. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Amint lesz normális nyelvoktatás a középiskolákban, a középfokú nyelvvizsgát meg kell követelni. Az egyetemen nagyon keveseknek van ideje nyelvet tanulni, ezernyi más baja van az embernek
2021. szept. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Csak még kevesebben mennének gimnáziumba, egyetemre.
2021. szept. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez önmagában naiv, idealista elképzelés, ami nem oldja meg a probléma gyökerét: hogy a tanárok (beleértve a nyelvtanárokat is) nincsenek rendesen megbecsülve, megfizetve, és ahogy #6 mondja, menekülnek a közoktatásból...
2021. szept. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
A diplomához én még előírék egy darukezelői vizsgát is a biztonság kedvéért. Hátha szüksége lesz rá az életben valamikor.
2021. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!