Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy a tanárhián...

Támogatnátok, hogy a tanárhiány miatt PhD-hallgatók, egytemi tanársegédek, adjunktusok önkéntesen, fizetésért részt vehessenek középiskolások oktatásában? Miért?

Figyelt kérdés
Persze nem feltétlenül a művészeti szakközép kötelező kémiaóráit tartaná vegyész, hanem egy reál suli vagy egy biosz-kémia faktos suli kémiaóráit. A diákoknak nehezebb lenne, hogy nem pedagógiát tanult embertől tanulnak, így aztán úgy is lehetne, hogy csak a felsőbb évfolyamokban alkalmazni ezt, hogy általános iskola után a középiskolás tempót szokják meg "rendes" tanártól, majd a középiskola második felében az órán jegyzetelős / otthon utánaolvasós tempót egy egyetemi oktatótól.
2021. aug. 16. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért is ne.
2021. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Nincsen tanárhiány, csak sok az egyszakos és teljes állást nem tudnunk nekik adni. 20 óra részállásban meg nem mennek el. Ezt kéne rendezni
2021. aug. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Most önkéntesen, vagy fizetésért, vagy önkéntes fizetésért cserébe?

Nem mindegy, hogy jégcsap, vagy szélcsap.

2021. aug. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hypno ***** válasza:
100%

Ezek akiket felsoroltál óránként 5-6 ezer forintért tanítják azokat, akiknek valamiért kevés a középiskolás oktatás.


Mennyit fizetnél ha az iskolában önkénteskednének ?

2021. aug. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom egy gráfelméletesttel foglalkozó doktorandusznak minden vágya, hogy a tiszaköcsögi roma felzárkóztató osztálynak tanítsa a Pitagorász-tételt.
2021. aug. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Bolond lennek onkentesen kikesziteni az idegrendszerem.
2021. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Nem támogatnám, így is túl sok az alkalmatlan tanár.

Na még az kéne.

Aki sok tudással rendelkezik, nem azt jelenti hogy alkalmas tanárnak.

Mondom ezt egyetemi mérnök hallgatóként, igen értem az analízist, meg a dimatot de ebből szerintetek az jönne le hogy számtani sorozatot, meg síkgeometriát tudnék oktatni fakultáción?

Szerintem nem, más teljesen a gondolkodásmód.

A fizetés sem utolsó, bár szerintem óraadó megegyezett fizetésen van.

"majd a középiskola második felében az órán jegyzetelős / otthon utánaolvasós tempót egy egyetemi oktatótól"

Így is a tanulók 3/4-e a kettesért megy a matek érettségin, tényleg szükség van erre is.

2021. aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#3 Elkövettem azt az iszonyatos bűnt, hogy pontatlanul fogalmaztam. Hogy te is megértsd: Nem lenne kötelező nekik órát tartani, de járna anyagi juttatás annak, aki elvállal órákat.


#4 A hipotézis kedvéért a "rendes" tanárok is és a "besegítő" tanárok is nagyon jól meg lennének fizetve. Nem tudok számokat mondani, nem is az a lényeg.


#5 Az tényleg abszurd lenne. Azért írtam, hogy pl. a vegyész a reál iskolában vagy a biosz-kémia faktos osztályban tanítana.

2021. aug. 16. 17:52
 9/11 hypno ***** válasza:
7%

#8


"Nem tudok számokat mondani, nem is az a lényeg."


Pedig pont ez a lényeg. A relatív tanárhiány az alulfizetettségből következik.

Ha az önkénteseket megfizetnék, az állományban lévő naponta küszködő tanárokat meg továbbra sem, azzal csak össszeugrasztanád őket.


Abból is mekkora felhördülés lett két pillanat alatt, hogy a külföldi vendégtanároknak 10 ezer eurós tiszteletdíjakat akarnak adni a fidesz egyetemeken, miközben a magyar oktatók ennek a tizedéért dolgoznak.

2021. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

A hipotézisben tőlem mindkét csoport kaphatna jó fizetést. Milyen fizetések mellett tartanád jó ötletnek a felvetésemet?

2021. aug. 16. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!