Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet Magyarországon...

Hogy lehet Magyarországon ilyen nevetséges büntetéseket osztogatni ?

Figyelt kérdés

Most láttam a TV-ben hogy egy a felfüggesztett börtönbüntetését töltő ember halálra vert egy idős embert, összeverte és szét rugdosta a fejét. És ezért csak 8 évet kap ?? Úgy hogy közben még felfüggesztettet is töltötte ? Akkor mivan ha "csak" simán megölte volt felfüggesztett nélkül, 3-4 év egy ember élete akit brutálisan megölt ?

Komolyan az ilyen dühítő hírek miatt sodródok én is és egyre több ismerősöm, család tagom a Mi Hazánkhoz, egyedül azok törődnek azzal hogy megbüntessék méltón a bűnözőket, illetve visszaszorítsák a bűnözést.


2021. szept. 14. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
A bünőzönek van joga, büntetlenül lehet ölni, az emberélet 1-5 évet ér, közben luxus körülmények járnak a gyilkosnak
2021. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

"emberélet 1-5 évet ér"


Melyik országban? Nálunk alapesetben 5-15 év, minősített esetben 10-20 év vagy életfogytiglan jár emberölésért. Amúgy egyetértek, én is szigorítanám.


[link]

Btk 160§ [link]

2021. szept. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

"Nálunk alapesetben 5-15 év, minősített esetben 10-20 év vagy életfogytiglan jár emberölésért."


Ami a gyakorlatban úgy néz ki, hogy -2-3 év az elhúzódó eljárás miatt, másodfokon kapja az enyhítést (nehéz körülmények, zűrös gyerekkor, módosult tudatállapot akár kábítószer miatt - igen, ez nálunk enyhítő körülmény), és jó magaviselet miatt még korábban ki is engedik. Ha még ezek mellé izlandi zuzmópásztor az illető, azzal is levesznek még pár évet. Nem nehéz összehozni, hogy csak pár évet kapjál gyilkosságért.

2021. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én folyamatos pszichiátriai kezelés alatt állok, gyógyszereket is szednem kell, szóval én még börtönbe sem kerülnék. Kényszergyógykezelésre ítélnének, ami jóval enyhébb a bőrtöntől.
2021. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha rajtam múlna és csinálnál valamit te is azét lennél kínozva
2021. szept. 16. 06:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem igen van alapeseti gyilkossag, valami minosites vagy halmazat altalaban szokott lenni.


Ha valaki szandekosan ebert ol ott azert valamifele motivacio van. Es pont ez miatt 10 alatt nrm igen lehet kapni

2021. szept. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!