Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vajon ennek a szlovák hölgynek...

Vajon ennek a szlovák hölgynek aki 3 ember halálát okozta ittasan – ha elítélik – Magyarországon kell e letöltenie büntetését?

Figyelt kérdés

[link]


Nem mindegy, hogy otthon tölti majd büntetését vagy itt. Gondolom az otthoni csak majd olyan ki-be járós büntetés lesz.

Illetve előfordulhat e az amit az ír gázolóval történt. Szabadlábra helyezik, majd haza megy és soha többet nem adják ki Magyarországnak. Ha nem jön Magyarországra és nem hagyja el az EU területét akkor vígan élhet. Navracsics mikor a Viviane Redinggel tárgyalt azt nyilatkozta, hogy úgy kellene a szabályokat megváltoztatni, hogy ilyen (már mint az ír esete) a jövőben ne fordulhasson elő az EUban. Ezek szerint még ma is lehet ilyen. Mik a jogszabályok erre?



2012. aug. 22. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem itt le fogja ülni a 3 évet, amit kap, de jogszabályt nem tudok idézni. Azt viszont tudom, hogy halálos baleseteknél a vétkes fél mindig nevetséges büntetéseket kap, néha felfüggesztettet, pedig megölt valakit. Majd pár hónap múlva jön egy lábjegyzet, hogy kapott pár évet egy laza börtönben, amit talán le se kell ülnie végig példás magaviselete miatt.
2012. aug. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Sajátos elbírálás általában, hogy nálunk követ el valamit külföldi, vagy mi követünk el valamit külföldön. Ha külföldi gázol nálunk, a vérét kívánjuk, meg hogy töltse itt le keményen, ha magyar kokaincsempész vagy pl. Tóásó ül egy Dél-amerikai börtönben, akkor meg egyházi missziók indulnak sorsa jobbá tételére.
2012. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

"Azt viszont tudom, hogy halálos baleseteknél a vétkes fél mindig nevetséges büntetéseket kap, néha felfüggesztettet, pedig megölt valakit."


Ezzel még nem is volna akkora gond, hiszen baleset. De sajnos nálunk azok is nevetségesen keveset kapnak akik szándékosan leszúrnak valakit.

2012. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Második voltam, én ettől még nem szeretem a külföldi gázolókat, nehogy félre legyek értve, a foguk hulljon ki, csak rámutattam valami rejtett kettős mércére. De attól még lehet lepontozni tovább.
2012. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 rémuralom ***** válasza:
Én úgy tudom, úgy van, hogy ha mindkét országban indul ellene eljárás, akkor annak az eredménye érvényes, amely előbb lezárul. Ha Szlovákiában felmentik, mielőtt itthon elítélnék, akkor nem ül, mert a szlovákiai ítélet előbb született, mint a magyarországi.
2012. aug. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Számomra édes mindegy, hogy itthon vagy Szlovákiában ítélik el, mert itthon a kettőnél több ember halálát okozó ittas vezetés büntetési tétele 5-10 év. Az mi? Semmi. Mivel fejesek veszik körül, még 5 évet se kell leülnie, megvesznek bárkit, hiszen a 20 millás X6 sem volt probléma.

A gyászolókkal mi lesz? Senkit sem érdekel, csak az életük ment tönkre, a halottakról nem is beszélve.

2012. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem fogja leülni sem Magyarországon, sem Szlovákiában, mert nem fogják elítélni. Ennek a nőnek nagyon befolyásos kapcsolatai vannak (alvilág, politika). Már több halálos balesetet okozott és valamilyen "csoda" folytán mindig megúszta. Nem a jogszabályokon, hanem a befolyásos kapcsolatokon múlnak a bírósági ítéletek.
2012. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Waff ***** válasza:
Előzőnek van orditó igazsága.A pénz irányit mindent.Törvény nem volt,nincs és nem is lesz soha.
2012. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 legion ***** válasza:
Én is utánanéztem alaposan,mert engem is érdekel.Nem csoda,hogy a nő nem akarja,hogy Szlovákiának ki legyen adva,mert ott még súlyosabbak a jogszabályok,már elfelejtettem a számokat,de évekkel többet kapna.Szerintem itt is kap majd jó 8-10 évet.Lényeg,hogy előzetesben van,mostmár húzhatják,amíg ott van,tőlem 20 évig is tarthat a pere.
2012. nov. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!