Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanú kihallgatásnál nem...

Tanú kihallgatásnál nem képviselhet ügyvéd?

Figyelt kérdés

2021. szept. 14. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem.Ha te vagy a tanú akkor vihetsz ügyvédet,de neked kell megjelenned ill válaszolni a kérdésekre.Azt hiszem ez egyértelmű,hiszen te tudsz a kérdésekre válaszolni.
2021. szept. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És mi van ha nem tudok válaszolni, vagyis nem emlékszem (ebben az esetben arra, hogy mi volt tavaly meg az év elején)?

Ez már a második kihallgatás és az elsőnél sem fogadta el a rendőr a nem emlékszem válaszom, helyette kikényszerített egy választ...

2021. szept. 14. 20:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy kényszerített,akkor csakugyan szükséged lesz ügyvédre.
2021. szept. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint mégis van ilyen... feltett egy kérdést amire azt válaszoltam nem emlékszem erre azt mondta olyan nincs meg hogy mondanom kell valamit és el kezdett velem vitatkozni azon hogy már pedig mondjak valamit, erre én ideges lettem és felemeltem a hangom mire ő fennhangon figyelmeztettet, hogy tiszteljem. Amúgy a végén a jegyzőkönyvet sem adta oda, tehát nem olvastam el amit leírt csak egyből az aláírást szorgalmazta.
2021. szept. 14. 20:16
 5/7 Fsms ***** válasza:
100%

Képviselhet ügyvéd. Be- Ben találod.

7.c

7. jogi képviselő: az ügyvéd és az ügyvédi iroda, ha

a) a sértett, a terhelt, a vagyoni érdekelt és az egyéb érdekelt meghatalmazott képviselőjeként,

b) a pótmagánvádló képviseletében,

c) a tanú segítőjeként,

d) pártfogó ügyvédként,

e) ügygondnokként

2021. szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Képviselhet ügyvéd, ami azt jelenti, hogy jelen lehet a kihallgatásodnál. De attól még nem tagadhatod meg a válaszadást olyan kérdésekben, amiket nincs jogod megtagadni. Illetve nem hazudhatsz. Márpedig ha emlékszel, de azt mondod, hogy nem emlékszel, akkor hazudsz. Miért nem lehet az igazat mondani? Az a dolgod tanúként...
2021. szept. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hiszen azaz igazság, hogy nem emlékszem és én azt is mondtam, csak a kihallgató ezt nem fogadta el és még vitatkozott is velem...

Ne tőlem kérdezd, hogy miért nem lehet az igazságot mondani, hanem a rendőrségtől!

2021. szept. 18. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!