Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Díler ismerős összekötése...

Díler ismerős összekötése vevő ismerőssel törvényellenes?

Figyelt kérdés

Arról már hallottam, hogy ha pl. veszel füvet, majd elszívod és lebuksz vele, az enyhébb kategória (kábítószerrel visszaélés talán?), mint ha ugyanezt egy ismerőssel közösen teszed és úgy buktok le (mert akkor már terjesztésnek is számít).


Viszont minek számítana az alábbi eset? (Nincs konkrét tervemben ilyesmi egyébként.)


Van egy X ismerősöm, akiről tudom, hogy van füve (/ bármi egyebe), és szokott is eladni. Továbbá egy Y ismerősöm, aki szeretne venni. X és Y nem ismerik egymást. Ez esetben, ha a közbenjárásommal egymásra találnak, illegális anyag csak köztük cserél gazdát, nekem se a szervezetemben, se a lakásomon nem találhatnának semmit, és anyagi előnyöm sem származik a dologból - az bűncselekménynek számít, vagy sem? (Tekintsünk el attól, hogy ha X-el és Y-nal a beszélgetések szóban hangzottak el, igen nehéz lenne bármit is rám bizonyítani.)



2021. szept. 19. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Ezt laikusként írom, és nyugodtan javítsatok ki, ha tévedek.

De még ha papíron az is lenne, szerintem elég nehezen tudnának rábizonítani bármit is a gyakorlatban.

2021. szept. 19. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
bűnsegédi bűnrészes
2021. szept. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legtörvényellenesebb. Még a műanyag lakat is rád fog korhadni.
2021. szept. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezáltal részt veszel a terjesztésben.
2021. szept. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel te is bűnrészessé válsz.
2021. szept. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 árokpart ***** válasza:
3-as Ja persze álmodban.
2021. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!