Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi lépéseket tehetek...

Milyen jogi lépéseket tehetek egy fizetni nem akaró albérlő ellen?

Figyelt kérdés
Az örökölt lakásomat kiadtam albérletbe még tavaly februárban. Idáig rendesen fizettek, de az utóbbi időben elkezdték nem betartani a minden hónap 12-ig történő lakbér fizetését. Szólnak ugyan előtte, de kezdem azt érezni, hogy rendszert csinálnak belőle. Ebben a hónapban még nem is fizettek, pedig már 2x ígérte, de mindig megkeres, hogy jaj nem kapott pénzt a palija stb. Oké. Viszont kezd elegem lenni belőlük. Szerződés természetesen van,amiben benne van az is, hogy nem fizetés esetén kivághatom őket. Hogyan kellene kidobnom őket? Valamint ha nem fizetik ki legalább a szeptember hónapra esedékes lakbért, amit már teljes egészében lelaktak, akkor ezt hogyan tudom majd rajtuk behajtani jogi úton?

2021. szept. 30. 08:14
1 2
 1/18 mindentudó99 ***** válasza:
96%
Kaucióból lefogod a tartozást. Gondolom van. Aztán nem fizetés indokával felszólítod őket távozásra pl levélben ajánlva.
2021. szept. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Először is szerződést bontasz. Amit nem fizettek ki azt lehet, hogy bebuktad, nem éri meg pereskedni. Ha nem hajlandóak kimenni...nos annak megvan a módja.
2021. szept. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Ne legyél ilyen, en biztos várnék ra. Eddig is fizettek, ha napra pontosan nem is. Mindenki kerülhet ilyen helyzetbe. Egyszer lehetsz te is alberlo, aztan kerülhetsz táppénzre. Eleg szarul fog esni, ha keresned kell másikat. De mivel kauciót nem fogsz tudni fizetni, mehetsz a hid alá.
2021. szept. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
A szerződést felmondod, a lakásból kirakod, a kaucióbol meg levonod. A maradékra meg fizetési meghagyást adsz be ellene közjegyzőnél.
2021. szept. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyelőre várok, de ha jövő hét pénteken sem fizetnek repülnek. A fizetési meghagyás nekem pénzembe kerülne?
2021. szept. 30. 09:43
 6/18 A kérdező kommentje:
Kaució pedig úgy volt, hogy mikor beköltöztek előre kifizettettem velük 2 havi lakbért, amit utána lelakhattak. Szóval ha úgy vesszük kaució már nincs.
2021. szept. 30. 10:50
 7/18 mindentudó99 ***** válasza:
97%
Akkor azt rosszul csináltad. Jövő héten már két havi lenne esedékes lassan.
2021. szept. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom és ők is.
2021. szept. 30. 11:35
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

A kaució nem előleg, hanem letét. Az addig nálad van, ameddig ott laknak. Esetleg ha jó fej vagy, akkor a bérlet utolsó két hónapjára engeded felhasználni, ha megbízhatóak. De semmiképpen se az első kettőre.

A fizetési meghagyás pénzbe kerül, igen. Pár hét miatt nem éri meg, ha úgy néz ki, hogy tényleg fizetni fognak a közeljövőben.

2021. okt. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
A kaució arra való, hogy ha kárt okoznak legyen miből levonni. Most hogy kirakod őket, nem fizettek lakbért, de ha elvisznek dolgokat vagy szétvernek valamit, akkor miből fedezed? Jó lett volna, ha tisztában vagy a kaució jelentésével.
2021. okt. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!