Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi lépéseket tehetek...

Milyen jogi lépéseket tehetek egy fizetni nem akaró albérlő ellen?

Figyelt kérdés
Az örökölt lakásomat kiadtam albérletbe még tavaly februárban. Idáig rendesen fizettek, de az utóbbi időben elkezdték nem betartani a minden hónap 12-ig történő lakbér fizetését. Szólnak ugyan előtte, de kezdem azt érezni, hogy rendszert csinálnak belőle. Ebben a hónapban még nem is fizettek, pedig már 2x ígérte, de mindig megkeres, hogy jaj nem kapott pénzt a palija stb. Oké. Viszont kezd elegem lenni belőlük. Szerződés természetesen van,amiben benne van az is, hogy nem fizetés esetén kivághatom őket. Hogyan kellene kidobnom őket? Valamint ha nem fizetik ki legalább a szeptember hónapra esedékes lakbért, amit már teljes egészében lelaktak, akkor ezt hogyan tudom majd rajtuk behajtani jogi úton?

2021. szept. 30. 08:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem tudnak elvinni semmit, mert a full üres lakásba költöztek be.
2021. okt. 4. 10:32
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Semmit!

Téged kell kidobni a lakásból, nem a bérlőt! 🤬🖕

2021. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Na mi lett, fizettek végül?
2021. okt. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igen, a szeptember havi pénzt kifizették, miután (szerintük) megfenyegettem őket, hogy repülnek.
2021. okt. 16. 05:38
 15/18 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy!!
2021. okt. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy ügyes, sőt,téged meg kellett volna verni ott a helyszínen!

Tudod mikor fenyegettél volna meg engem?!

Azt hiszem ha én fenyegettelek meg volna téged, még te lettél volna megsértődve!

De vigyázz, mert a, sors előbb vagy utóbb visszaadja neked és a hozzád hasonlóknak azt, amit te tettél másokkal!

Ezt soha ne felejtsd el! ☝️

2021. okt. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

#16: Amúgy meg, mért, mit tettél volna ha téged fenyegetnek meg? Elköltöznél? Hajrá. Vagy te is fenyegetőznél? Akkor te mivel lennél különb?

Ha nem tetszik a tulajdonos hozzáállása, el lehet költözni onnan, nem kötelező bérbe venni a lakást.

2021. okt. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem megfenyegetni kell őket, hanem elmondani szép szóval, hogy ez egy bizalmi üzlet és te ezek után úgy érzed, hogy elveszett a bizalom, tehát legyenek szívesek elhagyni a lakást 30 napon belül. A lakás a tied, azt csinálsz vele, amit akarsz, nekik nincs joguk ebbe beleszólni. Aztán keress olyan bérlőt, aki normális.
2021. okt. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!