Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Leönteni valakit sörrel...

Leönteni valakit sörrel bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Egy szórakozóhelyen szóváltásbe keveredtem, nem akartak békén hagyni, ezért rövidre akartam zárni és leöntöttem az illetőt sörrel. Emiatt feljelenthetnek?
2021. okt. 7. 14:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha nagyon ügyet akar belőle csinálni, és egyértelmű hogy szánt szándékkal öntötted le, egy garázdaság szerintem simán megállhat.
2021. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 árokpart ***** válasza:
8%
Nem a kutya nem foglalkozik ilyesmivel nemhogy a rendőrség.
2021. okt. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Garázdaság.
2021. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
K.A.M.U
2021. okt. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 hollófernyiges ***** válasza:
44%
Nem bűncselekmény, hanem szabálysértés.
2021. okt. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
32%
Manapság már mindenre képesek ráakasztani valamit hogy miért vagy vétkes, csak idő kérdése hogy mikor találnak (vagy csinálnak) rá valami törvényt/szabályt ami miatt hibás vagy.
2021. okt. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

5-ös

Attól függ!

Ha a sértett nem tesz feljelentést ( magánindítványt) 30 napon belül, akkor valóban garázdaság szabs. De ha tesz feljelentést akkor már bcs., tettleges becsületsértés vétsége.

2021. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 árokpart ***** válasza:
54%
7-es A vétség az nem bűncselekmény az vétség. Kategóriák alulról felfelé: szabálysértés, vétség, bűncselekmény.
2021. okt. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as

Ne beszélj már szamárságokat!

25 éve a joggal foglalkozom, ahhoz értek. De eszembe se jutna itt pld. erősáramú mérnöki kérdésekben okoskodni. Te miért okoskodsz jogi kérdésekben?

Van szabálysértés és bűncselekmény. A bűncselekmény lehet vétség és bűntett. A Btk legelején van meghatározva a definíciójuk:

"2012. évi C. törvény

a Büntető Törvénykönyvről...


5. § A bűncselekmény bűntett vagy vétség. Bűntett az a szándékosan elkövetett bűncselekmény, amelyre e törvény kétévi szabadságvesztésnél súlyosabb büntetés kiszabását rendeli, minden más bűncselekmény vétség."

2021. okt. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Tettleg becsületsértés a helyes megoldás laikuskáim
2021. okt. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!