Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elköveti-e az orvos a Btk....

Elköveti-e az orvos a Btk. 165. § Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés bűncselekményt, ha nem lát el olyan beteget akit elláthatna?

Figyelt kérdés
Tehát nem arról van szó, hogy nem ér rá, nincs hozzá felszerelése, nem kompetenms szakmailag, hanem ő valamilyen szubjektív megfontolásból elküldi haza, holott tudja, hogy ellátásra lenne szüksége. Vagy ha nem ezt, akkor sért-e törvényt más ponton és ha igen, akkor melyiket?
2021. szept. 19. 09:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Ez attól függ milyenek a körülmények.

Ha van lehetősége az orvosnak egy másik orvoshoz küldeni a beteget, akkor nem.

Tavaly megsérült a lábam, a rendelés végére kerültem csak sorra pedig szóltam előre az asszisztensnek, hogy küldjenek röntgenre amíg még van, mert az hamarabb zár, mint a rendelés vége. Nem küldtek, így nem tudtak megröntgenezni, holott el volt törve. Attól mert nekem utána el kellett jutnom egy kórházba az ügyeletre, hogy ott röntgenezzenek és ellássák a törött lábamat, hogy hiába voltam már 11-kor a rendelőben, mégis csak este 7-re voltam túl ezen egy szomszéd városban, mikor itt van a városunkban minden ami az ellátásomhoz kellett volna, ez nem btk-s cselekmény volt, csak szimpla baromság.

Mert az orvos elküldött egy másik orvoshoz és ott el tudtak látni.

Akkor lett volna btk-s cselekmény, ha látja hogy el van törve a lábam, tudja hogy nem is tudok eljutni másik orvoshoz, mégis minden egyéb nélkül elküld és nekem maradandó károm képződik a törés miatt.

Nem írtad le mi volt konkrétan a probléma. Van olyan amikor tényleg rosszul dönt az orvos és abból baja van a betegnek, pl. hazaküldi, holott infarktusa volt és az azonnali ellátás lett volna a szükséges. vagy ha egy kisgyereket nem vizsgál meg rendesen mikor viszik hozzá hogy beteg, elküldi, hogy majd másnap hozzák a rendelésre, és közben lázgörcsöt kap otthon.

Az, hogy van egy beteg akire már nincsen idő aznap a rendelésen, vagy hogy úgy látja hogy ráér a vizsgálata az nem bűncselekmény.

2021. szept. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Olyasmire gondolok például hogy bemegy az orvoshoz egy beteg infarktus gyanúval, vagy perforált vakbéllel, de mondjuk mellett náthás is. Az orvos meg elküldi, hogy náthásan ne jöjjön be a rendelésre, mert az lehet akár covid is, és hazaküldi, hogy hívjon mentőt. A mentő meg azt mondja, ilyenért nem megyünk ki, csak maximum harmadnapra, ha majd netán lesz szabad autónk, be tud menni a rendelésre, akkor menjen be. A beteg meg olyan állapotba kerül, hogy maradandó károsodása lesz, holott, ha ellátta volna az orvos, akkor megúszhatta volna. De ez csak egy fiktív példa. Mondjuk ilyenkor elkövet valaki törvénysértést?
2021. szept. 19. 10:00
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

#2 Ez annyira elméleti, hogy ilyen nincs is. Olyan eset ami nem létezhet az nem lehet bűncselekmény.

Ha covid gyanús az illető akkor annak is meg van a maga menete. Konkrétan anyámnál ez volt amikor rosszul lett és ügyeletes orvost kellett hozzá hívni. Annak ellenére hogy ott volt a járvány tetőpontján, mégis kijött az ügyeletes orvos, mégis jött érte a mentő és mégis be lehetett vinni a kórházba, ahol később kiderült, hogy nem covidos. A mentő tényleg csak nagyon sokára jött, valóban órákat kellett rá várni, ezért valóban másképpen kellett megoldani a beszállítását. De jött volna és nem 3 nap múlva.

Az orvos a maga területééért felelős nem a többiekéért. Ha az orvos nem engedi be a beteget a rendelőjébe covid gyanú miatt de az ügyeletre küldi vagy kórházba, onnantól az ügyeletes orvos területe vagy a mentőké. Ha a maga részéről megtette amit neki kellett, akkor nem követett el bűncselekményt. Neki arról kell gondoskodnia, hogy legyen elérhető az ügyeletes orvos a beteg számára, vagy rendeljen mentőt a betegének.

2021. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
#3 Csak példa volt, de látom te pont azt a részét láttad meg, amit nem kellett volna. Akkor módosítm az okot arra, hogy mert "kék kabátot viselt" vagy "tök mindegy miért"-re.
2021. szept. 19. 10:21
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Ha minden feltétel adott az ellátáshoz, és semmilyen körülmény nem zárja ki az illetőt az elláthatóság alól, de mégse teszi meg, akkor igen.
2021. szept. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
14%
A COVID-gyanú meg oltatlanság nem "szubjektív megfontolás" hanem objektív tény és veszélyforrás.
2021. szept. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
#6: Aztán már miért lennének ezek veszélyforrások? (Az orvosok be vannak oltva, tehát védettek.) És miért lenne objektív tény, hogy ha valaki náthás, vagy oltatlan, akkor az veszélyes? De ha netán az is lenne, akkor miért nagyobb veszély ez egy oltott orvosra, minthogy adott esetben megnyomorodik vagy meghal a beteg?
2021. szept. 19. 12:24
 8/24 anonim ***** válasza:
26%
Semelyik oltás nem ad 100%os védelmet, ha kidől az orvos, mert az agyadat teletömték konteókkal, s nem vagy hajlandó oltakozni, azzal tovább betegek kerülnek veszélybe. Ha nem akarsz oltakozni, mert nem bízol az egészségügyben, akkor ne járt egészségügyi intézménybe, ahol másokat fertőzhetsz. Gyógyítsd magad otthon, ennyi.
2021. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
#8 Te nem vagy normális. Hol írtam én, hogy nem vagyok hajlandó oltakozni? Konteókról pedig egyedül te beszélsz itt. Két éve még lehetett menni náthásan orvoshoz, most meg akkor sem, ha bizonyítottan védett az ember. Különben is, a kérdés teljesen másról szólt, miért kell nektek állandóan provokálni, meg játszani a felsőbbrendűt. Tisztára az van már mint a náci németországban.
2021. szept. 19. 12:39
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, ne hisztizz!

Te írtad le hogy csupán elméleti a kérdésed, nem megtörtént esetről beszélsz. Csavarod a sztorit mindig egyet, hogy ne legyen ráilleszthető a válasz.

Kérdeztél, válaszoltunk. Pont. Ha nem tetszik akkor lépj rajta tovább!

2021. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!