Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbi gyk-n levő kérdés...

Az alábbi gyk-n levő kérdés és bejegyzés valamilyen jogszabályba ütközik, vagy csak közerkölcsbe?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..


kérdés, és különösen a 2021. máj. 27-n 16:16-kor valaki által kiírt válasz az adott kisebbségre hivatkozva azt írja a kisebbség tagjairól, hogy "Genetika, a vérükben van a pusztítás."


Ilyen bejegyzések miért maradhatnak kiírva? Csak nekem szúrja a szemem?



2021. okt. 8. 23:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

mert szólásszabadság van (még)

majd a turbólibsik elintézik, hogy csak a fehéreket lehessen nyilvánosan szidni

2021. okt. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Ki olvas májusi kommenteket???
2021. okt. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Gondolod, hogy nem zavarna engem és sokakat az, ha létszámtól függetlenül valakikre ilyen szavakat használnak? Engem ugyanúgy zavarna, ha kék szeműekre, vagy vörös hajúakra, vagy festett körműekre, vagy rendőrökre, vagy tanárokra, vagy bárkire használnának hasonló szavakat.
2021. okt. 9. 00:03
 4/15 A kérdező kommentje:
Számomra éppen az is meglepő, hogy május óta senkinek nem haladta meg az ingerküszöbét.
2021. okt. 9. 00:03
 5/15 A kérdező kommentje:
"Ki olvas májusi kérdéseket": vagy ezzel azt akarod sugallni, hogy a példa kedvéért az 1930-as, 1940-es években írt gyűlöletkeltő szövegre nyugodtan mondhatjuk, hogy régen volt, ne akadjon már ki rajta senki?
2021. okt. 9. 00:06
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eléggé meglepne, ha valaki itt és most 1930-as szövegeken akadna ki.
2021. okt. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Egyetértek, engem is meglepne, ha valaki egy 1930-as ismert szövegen akadna ki. Én sem akadok ki egy régi (pár hónapos, száz éves, vagy egy évezreddel ezelőtti szövegen. Eszembe sem jut "kiakadni, vagy nem kiakadni".


A "Ki olvas májusi kérdéseket" kérdésre a válasz, hogy én valahogy belebotlottam, és ha már ott voltam, elolvastam. Remélem ez nem "bűn" a szemedben ;-)


A szóhasználat "kiakad" nem megfelelő arra, ami érdekel. De nem is ez a fő kérdés lényege. De hogy a régen volt és akadjunk ki vagy ne akadjunk ki témára is válaszoljak:

Fogalmazzunk úgy, hogy ami régen volt, azzal nem szabad sem egyetérteni, sem egyet nem érteni, sem elítélni, sem el nem ítélni, felejtsük el? Ha egy régi dolgot hibásnak vélek, akkor jobb, ha nem felejtem el, nem kellene még egyszer ugyanabba a hibába esni. Ha pedig egy régi dologgal egyetértek, akkor pedig azért érdemes nem elfelejteni, mert az még hasznos lehetne, ne kelljen újra és újra felfedezni a régi jó dolgokat. Speciel a szerintem előítéletes, és szerintem gyűlöletkeltő májusi válaszol, amire hivatkoztam, az olyan amivel én nem értek egyet. De kíváncsi vagyok mások véleményére is. Ezért tettem fel a kérdést. Akát 5 hónapos, akár 100 éves a téma.

2021. okt. 9. 01:21
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Azért maradt kiírva, mert a moderátorok nem olvasnak el minden egyes kommentet, van éppen elég dolguk azokat olvasni, amiket jelentenek.


Ezt valószínűleg senki sem jelentette még. Jelentsd te a felkiáltójelre kattintva, hogy rasszista, és akkor majd kiderül, fent marad-e.

2021. okt. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%
Mert genetikailag van beléjük kódolva. Lopni kell és élősködni.
2021. okt. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem genetika, inkább szociokultura kérdése az ilyesmi
2021. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!