Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet külföldi személy...

Hogyan lehet külföldi személy bejegyezve az én ingatlanomba?

Figyelt kérdés

Megközelítőleg fél éve vásároltunk egy lakást. Már haramadik alkalommal fordul elő hogy értesítőt hagyott a postás, miszerint egy külföldi nevű illetőnek hivatalos okirata van a Rendőr főkapitányságon amit át kell vennie.


Hogyan lehet egy külföldi személynek bejegyzett lakcíme az én ingatlanomban? Tulajdoni lapot átnéztem, semmi.

A bevándorlási hivatalban állítólag tudnak felvilágosítást adni, de hetekkel későbbre kaptam időpontot.



2019. júl. 2. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik előző tulajdonos bejelentette valamilyen oknál fogva. Kényszerkijelentéssel megszabadulhatsz tőle, nem kell ide bevándorlási hivatal. A leveleket meg vidd vissza a postára, hogy címzett ismeretlen helyen tartózkodik.
2019. júl. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Bérelte a lakást, be volt jelentkezve.
2019. júl. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az se biztos, hogy be van jelentkezve, lakcímnyilvántartóban tudod ellenőrizni.

Elég, ha ezt adta meg értesítési címnek. A postán tudsz kitölteni nyilatkozatot, hogy nem lakik ott.

2019. júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. A lakcímnyilvántartót megkerestem. Ők nem tudtak felvilágosítást adni mert feltételezhetően nem Magyar állampolgár az illető. Ezért küldtek át a bevándorlási hivatalba. Egyébként igaz lehet hogy be sincs jegyezve az ingatlanra az adott személy, ezt szeretném kideríteni.Egyébként a volt tulajdonost felhívtam, 93-ban vásárolta a lakást. Állítása szerint semmi ilyesmiről nem tud.
2019. júl. 2. 10:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"A lakcímnyilvántartót megkerestem. Ők nem tudtak felvilágosítást adni mert feltételezhetően nem Magyar állampolgár az illető. "

Menj vissza egy tulajdoni lappal, ami bizonyítja, hogy te vagy a tulajdonos és kérd ki, hogy ki van bejelentkezve.

Köteles tájékoztatást adni!

2019. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
A tulajdoni lapon mióta van rajta, ki van bejelentkezve?
2019. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

"A tulajdoni lapon mióta van rajta, ki van bejelentkezve?"

Nincs és nem is volt rajta, de ki állított ilyet?

2019. júl. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7/7


Esetleg a kérdező?


Hogyan lehet egy külföldi személynek bejegyzett lakcíme az én ingatlanomban? Tulajdoni lapot átnéztem, semmi.

2019. júl. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg a kérdező?"

Bazz!

Bocsi!

2019. júl. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A tulajdoni lap tiszta, jómagam vagyok rajta mint tulajdonos 1/1 -ben. Azt csak feltételeztem hogy bejegyzett lakcíme van az illetőnek az én ingatlanomban. Lehet hogy tényleg csak értesítési címként adta meg valamikor.. az általam megvásárolt ingatlant. De már végigjárom ezt a dolgot, szeretném tisztázni ezt az egészet.
2019. júl. 3. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!