Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha biztosan tudnád, hogy nem...

Ha biztosan tudnád, hogy nem lenne következménye, akkor követnél el bűncselekményt?

Figyelt kérdés

Miért igen, vagy miért nem?

Ha igen, akkor mit?



2020. máj. 17. 01:01
A kérdező szavazást indított:
Soha.
Csak ha nem bántana érte senki.
Csak ha sosem derülne ki.
Csak ha visszatudnám tekerni.
Egyéb
20 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekem van lelkiismeretem, ami jó, ha tiszta.
2020. máj. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Azért nem, mert normális vagyok.
2020. máj. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
A bűnözők sikertelen nyomoroncok, akik nem boldogulnak a tisztességes világban.
2020. máj. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Persze, csak nem bármit. Nem ölnék, de szívesen kipróbálnám magam politikusként, és pikk pakk milliárdossá lopnám magam közpénzből. Az se baj, ha mindenki tudja, hiszen felelősségre nem vonnának, élnék, mint Marci Hevesen.
2020. máj. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Önszántamból nem, de valaki a csalitosba tuti belevinne.
2020. máj. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 pelgrim ***** válasza:
70%

Hát én bizony követtem el bűnt, és nem voltam biztos abban, hogy lesz következménye vagy sem, és nem is nagyon törődtem vele. Az egyetlen mentségem csak az hogy nem láttam eléggé tisztán, hogy bűn az amit teszek vagy sem.

De most, hogy ilyen konkrétan kérdezed, természetesen azt mondom, hogy nem követném el.

És most „az vesse rám az első követ...”

2020. máj. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van különbség bűn és bűncselekmény között. Bizonyos földi rendszerek bűncselekményként kezelnek erkölcsileg nek kifogásolható vagy épp helyes cselekedetet is. Attól az még nem lesz bűn.


De ha Raszkolnyikov esetéhez való hasonlatosságot kérded, szeretném azt hinni, hogy nem tennék ilyet. Azért nem mondom biztosra, mert minden ember hibázhat. Péter is esküdözött, hogy ő bizony sosem tagadná meg Jézust, aztán mégis megtörtént.

2020. máj. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen. Bankot rabolnék, ha tudnám, hogy sose kapnak el és életem végéig boldogan élhetek utána. Milliárdokat lopnék el :D Elköltöznék a búsba, jó messzire és utána eszem ágában se lenne semmilyen bűnt elkövetni (nem vagyok vallásos amúgy) és emberek közé menni se :D
2020. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dorci1999 válasza:
Nem követnék el.
2020. nov. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!