Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megjelentethet a bulvármédia...

Megjelentethet a bulvármédia olyan nyilatkozatot, amit visszavontak?

Figyelt kérdés
Csináltam egy nagy hülyeséget; elmondtam egy újságírónak egy olyan infót, amit egy tévé visszaéléseiről tudtam. Nos azóta több újságíró is keresett mert kinyomozták a számom én pedig véletlen mondtam egy cégnevet az üggyel kapcsolatban (mintha én ott dolgoznék és onnan tudnám). Természetesen megkérdezték a céget is, akinek a vezetője azóta felhívott és közölte, hogyha bármilyen formában is megjelenik a nevük az újságokban, engem feljelent. Mondta, hogy írjak minden szervnek egy emailt, akihez eljutott ez a nyilatkozat és vonjam vissza. Ebben az esetben nem jelentetheti meg az újság azt az infót amit én adtam, ha emailban visszavontam azt?
2010. dec. 13. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztem a bulvárosok magasról leszarják, hogy te fel leszel jelentve. Nekik az olvasottság a lényeg, és nem fognak kihagyni ezért érdekes részleteket. Készülj a perre.
2010. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A bilvármédia még akkor is megjelentetheti, ha meg sem tetted a nyilatkozatot. Ezért bulvár.
2010. dec. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt ők nem tudják, hogy engem megfenyegettek. Én azt írtam a nyilatkozatba, hogy visszavonom, mert nem tudom bizonyítani és amúgy sincs semmiféle kapcsolatom az adott céggel.
2010. dec. 13. 17:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki tudja bizonyítani, hogy te mondtad ezt? Ha senki, akkor ne aggódj miatta. Perelje a cég az újságot, hisz ők jelentették meg. Ha meg a te nevedet is lehozzák a cikkben, akkor meg te is perelheted azzal őket, hogy te nem nyilatkoztál ilyet (kivéve, ha van róla bizonyítékuk).
2010. dec. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Álnéven, álemail címről küldtem az üzeneteket.
2010. dec. 13. 17:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg bizonyítsák rólad, hogy te voltál... no para.
2010. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De ha feljelentenek akkor lenyomozhatják az IP-met meg a telefonomat is, ami most le van tiltva, tehát a tudakozóban nem vagyok benne. Vagy nem?
2010. dec. 13. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!