Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldről hazaköltözés után...

Külföldről hazaköltözés után fizettetnek tb hátralékot?

Figyelt kérdés
18 voltam mikor kiköltöztem, nem gondoltam semmi ilyesmire hogy kijelentkezzek vagy ilyesmi. 6éve vagyok itt, és most haza mennék. Van magyarországi lakcímem ha ez számít. Ha hazamennék es magam utan kezdeném el fizetni a hozzájárulást amíg nincs munkám,kifizettetnék visszamenőleg ezt a 6 évet?

2021. okt. 24. 09:16
 1/8 A kérdező kommentje:
A nagyszüleimhez vagyok bejelentve, de tudtommal semmilyen fizetesi felszolítás nem jött.
2021. okt. 24. 09:21
 2/8 anonim ***** válasza:
3%
Nem kell fizetned.A Tb jogosultság nem kötelező, csak a vállalkozóknak, és a bejelentett munkavállalóknak. Az előbbit a vállalkozóknak saját maguknak kell rendezni, az utóbbit a munkáltató fizeti. Ha ezek elmaradnak, adó módjára behajtják. Gondolom nem voltál egyéni vállalkozó, ezért a te esetedben nincs fizetés.
2021. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Gyula, ne beszélj baromságokat!

Kérdező, a külföld sz EU? Ott van tb-d fizetve?

2021. okt. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, Ausztria, és itt van bejelentett munkám azóta folyamatosan.
2021. okt. 24. 09:53
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor vissza fognak toloncolni Ausztriába.
2021. okt. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért is beszélek baromságokat? Bár azt a tényt a kérdező elfelejtette közölni hogy kint volt bejelentett munkahelye, a válaszomon nem változtat, mivel a Tb-jét a külföldön rendezte a munkáltatója. Itthon semmi hátraléka sincs, ráadásul a munkaviszonyban eltöltött idő beleszámít a nyugdíjába is.
2021. okt. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, akkor kérj igazolást az ottani tb-dről és azzal tudod rendezni a navnál!


Gyula, minden magyarországi lakcímmel rendelkezőnek kötelező a tb fizetés, ehhez nem kell alkalmazottnak vagy vállalkozónak lenni, ha valaki tanul vagy egyéb jogcímen fizetik helyette, akkor neki nem kell, de egyéb esetben fizetni kell saját zsebből a mist kb 8000 forintot és az elmaradás adó módjára behajtásra kerül.

2021. okt. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Az inertneten azt olvastam hogy kijeletkezési kötelezettségem lett volna de ezt én nem tettem meg, 18 éves fejjel nem gondoltam erre sajnos. Maximum mielőtt bemegyek érdeklődni kérek innen valamilyen igazolást hogy itt volt tb-m fizetve.
2021. okt. 24. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!