Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hazaköltözéskor mi volt a...

Hazaköltözéskor mi volt a legproblémásabb dolog, amivel szembesültetek?

Figyelt kérdés

Volt egy másik kérdés, külföldre költözésre vonatkozóan, amiatt kezdtem gondolkodni rajta.

Főleg, mert az utóbbi időben gyakran hallani olyan magyarokról, akiket a szüleik vittek külföldre, aztán hazaköltöztek.

Vagy olyanokról is, akik Mo-on élnek, de külföldön születtek, szóval maguk hazaköltöztek.



2020. jan. 23. 04:14
 1/3 Laylah ***** válasza:

Leginkább az, hogy nem igazán akartam hazajönni. Párom miatt jöttem, én már úgy voltam vele, hogy kint fogok élni és nem jövök vissza, ennek megfelelően rendezkedtem be. Egy nagy bőrönddel (24 kg) mentem ki, két naggyal (32 kg), egy kicsivel (10 kg) és egy válltáskával jöttem vissza, emellett volt egy 50x50x50 centis csomagom, amit futár hozott. Így sem tudtam elhozni mindent, biciklim az összes cuccával együtt ott maradt például, meg szobamérleg, 185 centis fagyasztós hűtő, konyhai edények, tepsik, fűszerek, mikró, hősugárzó, stb.

A legnehezebb fizikailag a bőröndökkel való közlekedés volt, a taxi még oké, az egyik vonat alacsony padlós volt, az is oké, a második vonaton már a kalauz segített, mert nem tudtam volna fölvinni és lerakni őket. Az éjjelt az egyik reptéri hotelben töltöttem, oda is nehéz volt eljutni, nagyon fájt már a kezem.

Lelkileg pedig a célomról való lemondás volt a nehéz. Ott voltam egy köpésre Írországtól, ahol mindig is élni akartam, már épp az áttelepülést terveztem, mikor betoppant az életembe a párom, aki inkább maradna itt, amíg lehet. Hozzáteszem azért, hogy ő sosem volt olyan nehéz anyagi helyzetben, hogy külföldre kelljen mennie, emellett büszke magyar, ami én sosem voltam. Annyi helyen laktam már, hogy nekem teljesen mindegy, nincs otthonom.

2020. jan. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És miért nem hoztad a többi dolgot? Túl drága volt, esetleg olcsóbb újra megvenni? Vagy inkább eladtad?

Remélem, jól sikerül a váltás, együtt maradtok.

Volt család, akihez jöttetek, tudtátok, hogy hova ?

2020. jan. 31. 15:06
 3/3 Laylah ***** válasza:

Jaj, ne haragudj, elfelejtettem ezt a kérdést!


A hűtőt nagyon drága lett volna elhozatni és nem is lett volna a házban helye, vettünk egy kisebbet közösen. Edényekkel, tepsikkel, mikróval nem foglalkoztam, nem volt nagy érték egyik sem, a hősugárzó pedig nem fért már bele a nagy feladott dobozba, ahelyett is vettünk másikat tavaly. A biciklit nem tudtam, hogy tudja-e szállítani a csomagküldő cég, akkor szembesültem vele, mikor már ott volt a sofőr a csomagért és mondta, hogy nyugodtan feladhattam volna azt is. Külön vicc volt egyébként, hogy valamikor este, 7-9 közt jött a dobozomért, és még fel is akart szedni, ott volt velem jó fél óra-40 percet, alig tudtam levakarni. :D A biciklit egyébként megpróbáltam eladni, volt rá egy jelentkező, de végül nem jött érte. Így az ott maradt, valaki biztos használja azóta.

Annyit még tisztáznék, hogy mikor párommal összejöttünk, akkor csak én voltam Angliában, ő Magyarországon volt végig. Együtt vagyunk azóta is, már több mint két éve, az ő több generációs családi házukban lakunk.

2020. máj. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!