Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi idő a leszámolás egy...

Mennyi idő a leszámolás egy gyárba ? Mennyi idejük van ilyen esetbe értesíteni ?

Figyelt kérdés
Sziasztok 4.en volt egy kisebb konfliktusom a munkahelyemen ami miatt nem engedtek 4. Óta dolgozni..22. ig egyáltalán nem értesítettek hogy mégis mire számítsak. Bementem és akkor mondták hogy leszamoltatnak és azonalival elküldenek..ez előtt én 8. Óta hívtam őket voltam bent a gyárba is érdeklődni és minden kérdésemre azt a választ kaptam hogy nem tudom..A kérdésem az lenne hogy ilyen esetbe mennyi idejük van egy leszámolást elrendezni valamint megtehetik azt hogy egész hónapba nem szólnak és a papírt se készítik el? Ebből kifolyólag nem tudok másik munkát intézni..Van erre valami megoldás ? Valamint valamivel megtudnam gyorsítani a folyamatot?? Mert ha rájuk várok akkor az még elhúzódik egy ideig..Egyáltalán nem tudnak semmilyen kérdésemre válaszolni mint pl: mikor kapom meg a papírt? Vagy hogy mi fog állni a szerződésben? Vagy hogy a szabadságaim kifogjak e fizetni..

2021. okt. 26. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne tudnál másik munkát intézni?


De azonnalival nem küldhetnek el visszamenőlegesen

2021. okt. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
Normális helyen egy hónap felmondási idő van. Lehet közös megegyezés is akkor azonnal leszámolsz. Nálunk ez kb fél nap. Üzemorvos és leadni a munkaruhákat azzal elszámolni. Addig elkészítik a papirokat és mehetsz
2021. okt. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kaptál felmondást? Valamiféle papírt kell hogy adjanak neked arról hogy felmondtak neked és milyen határidővel - vagyis melyik naptól.

Ha meg van a felmondásod, onnantól akár egy nap alatt is leszámolhatsz. Gondolom nincs olyan hosszú munkaviszonyod még hogy legyen felmondási időd a gyárban.

Amúgy nem, nem tehetik meg, amíg neked nem adtak írásos felmondást addig te munkavállalónak számítasz. Szóbeli felmondás is létezik, de ehhez is kell szinte azonnal papírt adniuk utána. Vagyis ha csinálsz egy nagy ostobaságot, pl. lepofozod a főnöködet aki erre kirúg, akkor is utána másnap a kezedbe kell adják a papírt, hogy azonnali hatállyal, az előző naptól ki vagy rúgva.

Ezen a linken keresd meg azt ami neked a legjobb és kérj segítséget! A jobb oldalon van telefonos vagy elektronikus leveles elérhetőség is. Szerintem holnap próbálkozz meg a telefonossal, ha az nem megy akkor a személyes ügyfélfogadásra rákattintva a felső sorban lesznek a régiók, válaszd ki a tiédet pl. Dél-Dunántúli és azon az oldalon azt a város ami hozzád legközelebb van! Akkor mutatja a címet ahol a héten személyesen is kérhetsz segítséget.

[link]

2021. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mikor ez az eset történt egy jegyzőkönyvet vettek fel utána kivezettek elvették a belépőkartyam és azt mondták várjam a hívásuk..azóta se hívtak semmilyen papírt nem kaptam csak a jegyző könyvem másolatát. Nem tudok munkát intézni mert már 3 éve ott dolgozok és szeretnék elmenni allaskeresoire és utána másik munkát intézni de a munkanélkülibe szerződés nélkül nem mehetek..hiába kérdezem őket voltam a személyugyon muszakvezetonel és mindenki másnál...senki nem adott pontos infót hogy mikortol leszek elküldve..már csak azért is jó lenne tudni mert én 14. Ével elmentem tappenzre és nem tudom mikortól zarasam le a papírt..a másik hogy ezekre a muszakokra nekem igazolt nem fizetettet írtak...szóval a megélhetésemel játszanak mert a hónapba nem voltam dolgozni így fizetést se fogok kapni .

2021. okt. 26. 20:23
 5/8 Alex Fly ***** válasza:
67%
Na ez nem így működik. Ha nem kaptad meg a felmondásodat, akkor a mai napig a cég alkalmazásában állsz - és természetesen erre az időre is jár a szerződésben megállapított fizetésed.
2021. okt. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát ha valóban járna a fizetésem akkor biztos hogy holnap felhívom őket...De mondom se egy telefont nem engedtek el semmi papírt nem kaptam...és mikor bementem utána kérdezni meg a személyugyes kiscsajnak ált feljebb hogy ő ezekre nekem nem tud válaszolni menjek máshoz..elvileg nekünk egy hónap a felmondási idő vagyis ha leszámolsz akkor egy hónapot meg dolgoznod kell..de ilyet hogy majdnem egy hónapig semmi jelzés ...valami jogszabály vagy bármi nincs erre amivel tudnék érvelni hogy igenis mostmár történjen valami ?
2021. okt. 26. 22:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Megadtam a jogsegély elérhetőségét. Mi mást vársz még el? keresd fel őket, ők a JOGsegély, ilyen ügyekben kell segíteniük, ez a feladatuk. Megnézted egyáltalán mi van a linken? Nem.
2021. okt. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem várok el semmit és igen megnéztem a linket amit köszönök is és felis fogom őket hívni de attól függetlenül még jöhetnek további infók..vagy esetleg irhat olyan aki hasonló helyzetbe volt..
2021. okt. 26. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!