Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A problémám az hogy a szerződé...

A problémám az hogy a szerződésröl miért nem kaptam egy példányt meg, szóban felmondtak nekem már több mint 2 hónapja de még a leszámolási Felm papírom még mindig nem kaptam meg . Mit tudok most tenni? Menyi idő alatt kell kiadni a leszámolási papírt

Figyelt kérdés

Helló

Olyan problémám lenne hogy elmentem dolgozni egy kinai boltba mint munkavállaló.1 hetes próbaidön voltam.Fel vettek dolgozni .

Meg kötötük a szezödést de én erröl nem kaptam 1 példányt sem.1 hét után felmondtak nekem mert nem mentem be az egyik nap mert roszul voltam.20 éves vagyok és az első munkám, át lettem verve. Köszönöm előre a segítséget


2012. jan. 21. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Hát kínaitól ne várj pontos ügyintézést. Járj a nyakára a papírokért.

Különben nem lettél átverve. Egyrészt a szerződést csak úgy kellett volna megkötnöd, hogy két példány van az asztalon és az egyiket kapásból elteszed. Másrészt ha nem mész be dolgozni, akkor ne csodálkozz, ha kirúgnak...

2012. jan. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Aztakurveget:D

Mar ne is haragudj meg, de konnyesre rohogtem magam ezen a "20 eves vagyok es at lettem verve" duman.

Egyebkent kicsit olvasgathatnal, javitani kellene a helyesirasod.

2012. jan. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem kérted el a munkaszerződésed ez hiba a te részedről.

Próbaidő alatt mindkét fél felmondhat indoklás nélkül azonnal. Ezt írásba kell foglalni. Hiba a munkáltató részéről.

A munkáltatónak az utolsó munkában töltött napon ki kell adni a papírokat. A te esetedben a rendkívüli felmondással együtt postázni kellett volna a felmondás napján.

Mire vársz két hónapja ?

Keresd meg a munkáltatót vagy a könyvelőjét.

2012. jan. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!