Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális a saját biciklimre...

Legális a saját biciklimre "fenyegetést" írni lopás ellen? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Gyakran lopnak biciklit a környéken, ezért arra gondoltam, hogy felrakok egy táblát a biciklimre egy ilyen szöveggel: "A bicikliben több nyomkövető van elhelyezve, ha ellopod, megkereslek téged és a családodat, majd ******* mindegyikőtöket". (Kicsillagoztam a biztonság kedvéért, a fantáziátokra bízom, hogy mit gondoltam oda). Természetesen csak egy megfélemlítés lenne, ha tényleg ellopnák, akkor a rendőrséghez fordulnék.

2021. okt. 31. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Haszontalan lenne, de amúgy nem illegális.
2021. okt. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem elég annyi, hogy "GPS-es nyomkövetővel ellátott kerékpár"?

A piti tolvajoknak ez is elég. Felesleges a fenyegetés.

2021. okt. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem kapnál semmit,mert nem szól senkinek.

Maximum ha tényleg be váltod akkor kaphatsz valamit az bírótól.

De annyi elég szerintem hogy ráírod "Gps-es bicikli,szóval nem nagyon próbáld ellopni"

De miért nem tárolod az lakásban vagy az pincédben?már ne is haragudjál..

Kb ne lopd el,de azért utzcán vagy bicikli tárolóban tárolom,de véletlenül se magán teltemen ahol le van lakatolva,vagy el van téve hogy nehogy elvigyék..

2021. okt. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, jó ötlet, hívd fel a figyelmet a biciklire még jobban.


Inkább vegyél egy minőségi lakatot, ami igaz nem fogja 100%-ig megvédeni, mert törhetetlen lakat nincs. Viszont sose azt a biciklit viszik el, amit egy (vagy akár több) komolyabb lakat véd - mert idő feltörni őket és akár szerszám is kell hozzá.


Az egyszerű kínai számzáras lakatot másodpercek alatt kilehet nyitni, kézzel.


Lakatold le nyilvános, jól megvilágított helyen, esetleg ha van térfigyelő is, akkor úgy, hogy rálásson a biciklire. Ez és egy komolyabb lakat azt eredményezi, hogy nem könnyű préda, mert szerszámokkal is 7-8 perc mondjuk egy keményebb, edzett U lakatot elvágni. Igaz, ha valaki fűrészeli már és van egy járókelő, sanszos, hogy nem szól oda, hogy: heló. Ja, és tanuld meg, hogy kell szakszerűen lekötni a biciklit. Látok néha olyan dolgokat... Keréknél fogva kötik le, ami ráadásul gyorszáras. Érted, egy mozdulat, kitekeri, első kerék ott marad, de a biciklit elvitte. Egy zárt lépcsőházban ha bejutnak, viszont kb. mindegy mivel véded, van hely, van idő, leszedik.


Nekem szövetborítású gerinclakatom van, a zár része a műanyag alatt edzett acél, ha erővágóval épp el is roppantja a gerincszemet, ott a műanyag borítás és a erős szövésű szövet, amit szikével kéne átvágnia. Plusz úgy kötöm le, hogy a pedál és a hátsó kerék "háromszög" váz részén húzom át többször is, szorosan, hogy rángatni se tudja. Pontosan tisztában vagyok vele, hogy egy felkészült tolvaj szerszámokkal eltudja vinni. De azt is tudom, hogy a biciklilopások jelentős része az "alkalom szülte" esemény. Meglát egy gyenge lakattal, rosszul lekötött kerékpárt, vagy akár le se kötött biciklit. Ezeket szokták lopni inkább.

2021. okt. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
...és a családodat... c.igó vagy?
2021. okt. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A megelőző jogos védelem törvényi feltételek betartása mellett nem büntetendő , saját javak elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített , az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okozni. Szóval, ha odaírod , hogy nyomkövető van a bicikliben az bőven elég (bár ha erre felhívod a figyelmet egyszerű kiszerelni belőle, mintha erre nem hívod fel a figyelmet...) , de ha halálos fenyegetést is tűzöl mellé , szerintem az az önbíráskodás bűncselekményének előkészületi magatartása is lehet akár. (Btk. 368. § (1) Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.)

Ezesetben a jogos igényed a bicikli visszaszerzése, a tolvaj megölésének kilátásba helyezése emberölés előkészülete, családostul pedig több ember sérelmére elkövetett minősített emberölés előkészületi magatartása.

2021. okt. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Honnan veszed, hogy a cigány, aki megfújta a biciklidet, tud olvasni?
2021. nov. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

ugyan azt akartam írni, mint az utolsó

annyival még kiegészíteném, hogy a fehér söpredék nagyrésze sem tud olvasni

2021. nov. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Csináltass rá törzskönyvet (2500ft) illetve köss rá biztosítást.

Felelőség, lopás és baleset 10e forint/év.

Csak lopás olcsóbb, de szerintem megéri

2021. nov. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 nemaRendőrség ***** válasza:
Ja igen, van havi illetve negyedéves konstrukció is, én csak 2 negyedévre kötöm mikor használom a bicót, úgy csak 6e forint
2021. nov. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!