Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen következménye lehet,...

Milyen következménye lehet, ha a főnököm beváltja a fenyegetését?

Figyelt kérdés
Majdnem egy éve dolgozom egy fuvarozó cégnél, és már 250ezer forint fizetéssel tartoznak nekem. Márciusban kezdődtek a problémák, már akkor 40ezerrel maradt adós, de azt igérte, hogy következő hónapban megkapom. Az igéret ellenére hónapról hónapra kevesebbet kaptam, és tövább gyült a tartozás. Mostanáig csak futottam a pénzem után, mert naivan reméltem, hogy végül csak ki leszek fizetve. Ezt most elégeltem meg, mikor már 250ezernél tartunk. Kijelentettem, hogy nem vagyok hajlandó tovább dolgozni, amig ki nem fizetik az elmaradt bért, és a céges autót is magamnál tartom kaució gyanánt. Erre megfenyegetett a fönököm, hogy ez lopásnak minősül, és ha holnapra nem viszem a telephelyre az autót akkor feljelent lopásért. Sajnos nincs bizonyitékom az elmaradt bérről, mert voltam ilyan marha, hogy minden hónapban aláirtam, hogy megkaptam a fizetést. Viszont van még egy kolléga aki ugyanigy járt, csak neki talán 80ezerrel tartoznak, és ő inkább lenyeli, mert szerinte úgysem tudnánk bebizonyitani az igazunkat.

2020. aug. 3. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Pontosan az amit leírtál. Lopásért kéne felelned.


A legjobban akkor jársz ha mihamarabb dobbantasz egy ilyen helyről.

2020. aug. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Vidd vissza az autót.


Vess keresztet a pénzedre. (Aláírtad, vagyis megkaptad.)


Vissza se nézz.


Keress másik munkát.

2020. aug. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

1. Semmi jogod a cég tulajdonát magadnál tartani engedély nélkül, ez lopásnak minösül. A fönök természetesen feljelenthet és el is ítélnek emiatt.

2. Ha aláírtad, hogy felvetted a fizetést, akkor semmi jogalapod reklamálni.


Ha csak ennyi eszed volt, akkor így jártál, emellett nagy valószínüsége van, hogy a fönök ki is rúg téged!

2020. aug. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem érdekel, hogy kirúg, ezekután elmentem volna magamtól is. A lényeg, hogy a pénzem szeretném megkapni amiért megdolgoztam.
2020. aug. 3. 19:10
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
leengeded az olajat, visszaviszed és soha vissza se nézz! Kapja be az ilyen.
2020. aug. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Talán egyetlen esély még hogy titokban hangfelvételt készítesz arról amin beismeri hogy tényleg nem fizetett ki, úgy hogy egyértelműen beazonosítható hogy ő mondja. De hát aláírtad a bérpapírt, így ez még mindig őt támasztaná alá. Szóval nincs túl sok esélyed hogy megszerezd a pénzed.
2020. aug. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Ez önbíráskodás, és simán beperelhet. Nagoyn rosszul járhatsz! Anyagilag IS!
2020. aug. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igaza van a főnöködnek, te aláírtad, hogy megkaptad innentől nins jogod panaszra.
2020. aug. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Milyen következménye lehet, ha a főnököm beváltja a fenyegetését?"


Ha szerencséd van, akkor CSAk felfüggesztett börtönbüntetést kapsz, ha nem, letöltendöt.


Eleve semmi jogalapod nincs reklamálni, mert hivatalosan átvetted a fizetésedet, az aláirás ugyanis ezt jelenti.


A vég munkakeszközeit nem tarthatod meg, mert ez egyértelmüen lopásnak minösül.

2020. aug. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!