Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sajnos munkahellyel egyikünk...

Sajnos munkahellyel egyikünk sem rendelkezik. Ebben az esetben kötelesek e a mamámék eltartani? Az esetleges örökség az hogyan fog zajlani? Én 26 a testvérem 21 évesek vagyunk.

Figyelt kérdés
Két féltestvér akik anyáról édes testvér, de apáról nem. Édesanyánk már régen elhunyt aki a szülei házában élt, saját vagyonnal nem rendelkezett. Én és a testvérem is a nagyiék házában élünk.
2021. nov. 2. 13:11
1 2
 1/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ne viccelj. Felnőttek vagytok ki is dobhatnának nem hogy még kötelesek legyenek eltartani. Nektek kellene róluk gondoskodni. Miért nem dolgoztok?
2021. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelesek eltartani! Felnőttek vagytok.
2021. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy kötelesek eltartani a munkanélküli rokont. Szállást és ételt sem kell biztosítaniuk.
2021. nov. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelesek. Ki is dobhatnak ha úgy akarják.
2021. nov. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lennének kötelesek eltartani, ha valami miatt gyámság alatt vagytok, nem vagytok cselekvőképesek, olyan testi/szellemi fogyatékosságotok, betegségetek van, ami miatt mindenképpen kell nektek az állandó felügyelet.

Ha ez a helyzet nem áll fenn, akkor nem kötelesek eltartani, nagykorúak vagytok.

2021. nov. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ráadásul ha anyukádmak volt testvére nem egyedül örököltök. Még földönfutók is lesztek. Érdekes hogy azon agyalsz hogy a megvénült nagyszülők tartsanak el. Miközben felnőtt fejjel nektek kellene őket támogatni de legalább is rezsibe kajába beszállni. Most csak az nem dolgozik aki nem akar szállót is biztosítanak ha helyben nincs munka. Miért nem dolgoztok?
2021. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én szégyelleném magam, ha felnőtt létemre idős emberek tartanának el. Derogál odaállni a szalaghoz?
2021. nov. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ez a tipikus kérdés ahol a kérdező örökre eltünik
2021. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
Azért mert cigányok vagytok, nyugodtan elmehettek dolgozni.
2021. nov. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A néhai anyukámnak nincsenek testvérei. A munkaügyi központ sem tud munkát ajánlani. A pályázatainkra rendszerint válaszokat nem kapunk. Öreganyám mindig kéri a rezsibe való beszállást,Miből tudnánk ezt fizetni? Nem cigányok vagyunk. Öreganyám 81 öregapám 86 évesek. Szerintem mi leszünk az örökösök. Öreganyámék elszeretnék adni a házat és bemennének Miskolcra lakásba, ahova mi nem mehetnénk. Eddig nem tudták eladni a házat, mert ide vagyunk bejelentve, hova mennénk lakni? És Miből? Délután időpontra mentem orvoshoz, ezért nem voltam eddig elérhető.
2021. nov. 2. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!