Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mindenféleképpen ki kell...

Mindenféleképpen ki kell fizetnünk a közjegyzői díjat? Meghalt a fiam, nem volt családja, így mi vagyunk a férjemmel az örökösök. De mivel még csak tanuló volt, nem volt mit örökölni.

Figyelt kérdés
Pontosabban 3100 Ft volt a folyószámláján. Most kaptunk egy papírt külön-külön a férjemmel, hogy 15 napon belül fizessük ki a közjegyzői díjat(13.690 Ft-ot), hogy átvehessük ezt a 3000 Ft-ot. Ez most valami vicc? Meg most azt sem tudom, hogy fejenként kell ennyit, vagy összesen? Már az elején jeleztük e-mailben, hogy nem tartunk igényt erre a pár forintra, de ugye mivel létezett ez a számla, muszáj volt róla nyilatkozni.

2021. okt. 26. 10:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen esetben a közjegyzőhöz kell fordulni a kérdéssel. Ha van kirótt hivatalos díj akkor azt meg kell fizetni. Kérvényezni viszont lehet hogy engedjék el a díjat. A Közjegyző a maga részéről elvégezte a munkát, tehát az sajnos ilyenkor lényegtelen, hogy ez mennyi pénzről szólt.

Őszinte részvétem a veszteség miatt!

2021. okt. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%
A közjegyző munkáját mindenképp meg kell fizetni, mindegy, mekkora az örökség. Vagy te dolgoznál ingyen?
2021. okt. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm..

Nagyon szerettük volna mindenféle hivatali procedúrától mentesen lezárni ezt a szörnyű időszakot. Az egyetemen elég volt online jelezni, még a jegyzővel is online értekeztünk, de például temetési segélyt is felajánlották és nem kértük, mert ahhoz be kellett volna menni a hivatalba, stb. Erre most egy 3000 Ft-os összeg miatt menjünk közjegyzőhöz, meg fizessünk, mikor a kutya nem kérte, hogy dolgozzon vele. Tudom, munkaköri kötelesség..

2021. okt. 26. 12:20
 4/29 anonim ***** válasza:
29%

"Vagy te dolgoznál ingyen?"

Azért ez akkora köcsögség! Nem ártana mérlegelni ilyenkor a dolgokat és felajánlani az örökösöknek a lehetőséget arra, hogy hagyjuk ezt a kínlódást a semmiért. Ő se dolgozik feleslegesen vele(óriási munka lehetett), meg a szülőket sem csesztetem azzal, hogy fizessék ki a többszörösét annak, mint amit kapnak. Miért is? Amúgy ezt tényleg nem vágom.

2021. okt. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Írtam most neki egy e-mailt, de nem számítok más válaszra. Nyilván, ha visszautasítanánk az örökséget, akkor nem kellene megfizetnünk, és ami még fontosabb emiatt bemenni a bankba, de akkor a másik 2 gyerekem örökölne, szóval patthelyzet.

Vajon a bankkal nem lehet ezt online elintézni majd?

2021. okt. 26. 13:51
 6/29 anonim ***** válasza:
58%
#5 Sajnos az ilyen ügyek mindig igénylik a közjegyzőt. A bank csak akkor állhat szóba mással a tulajdonoson kívül, ha hivatalosan meg van nevezve az örökös. Az örököshöz meg le kell futnia az örökösödésnek. Ez egy róka fogta csuka helyzet és nagyon rossz hogy ilyesmivel is foglalkozni kell, de alapvetően fordítva szokott szükségessé válni, amikor az idősebb ember az aki eltávozik és a fiatalabbak az örökösök. A hivatali formaságok sajnos egy kaptafára működnek, akkor is ha az érintettek számára ez csak még egy szörnyű lépés az amúgy is elviselhetetlen helyzetben. De erről nem a közjegyző tehet, ő azt teszi ami neki elő van írva és a díjazása is törvényben van megszabva.
2021. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Ezt a hivatalos misspicsát...Nem hajlandó válaszolni, mert hogy csak hivatalosan nyújthatok be beadványt. Csak egy kérdés volt, nem beadvány. Ezekkel csak így lehet beszélni? Komolyan nem hiszem el...

A jegyző tök normális volt e-mailben, meg részvétet nyilvánított,stb., ez meg játssza itt az elérhetetlent.

2021. okt. 26. 14:15
 8/29 anonim ***** válasza:
Ez van. Elég egy ostoba liba és száz másik normálisan dolgozó munkáját teszi tönkre.
2021. okt. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

Ha visszautasítod az örökséget, nem kell közjegyzői díjat se fizetni. Majd a két gyereked is visszautasítja, akkor nekik se kell. Csak egy ajánlott levél árába kerül, vagy ha közel van a közjegyző, akkor még annyiba se, csak be kell menni aláírni.

Én már utasítottam vissza így hagyatékot (távoli rokon halt meg, tengernyi adóssággal), és nekem se kellett fizetni semmit, csak az ajánlott levelet, mert nem utaztam a közjegyzőhöz 80 km-t.

De ha aláírtad, hogy elfogadod az örökséget, vagy már rég volt a hagyatéki tárgyalás, és jogerőre emelkedett akkor is, ha nem írtad alá, abban az esetben már muszáj fizetni. Erről nem írtál, hogy mi a helyzet az időbeliséggel, mikor volt a hagyatéki, ott voltál-e, elfogadtad-e az örökséget, stb.

2021. okt. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
#9 Szerintem itt már az utóbbi eset van, amikor már túl vannak mindenen.
2021. okt. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!