Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elutaltam az elöleget de nem...

Elutaltam az elöleget de nem ismeri el a címzett hogy megkapta? Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Rendeltem ablakokat a házunkra. Itt a felújítási támogatás, milyen jó lesz. A felét kérték, 500 ezer forintot elöre. Elküldték emailben az elölegszámlát, én elutaltam a pénzt. Azóta, hetek óta nem ismerik el, hogy megkapták a pénzt. A bankban voltam bent, ellenöriztük a számokat, elment az összeg! Minden stimmel. Azzal ráz le a cég, hogy forduljak a bankomhoz, nálunk van a hiba, máskor azt mondják, hogy biztos rossz helyre utaltam. Ez egy nagyobb cég, nem értem hogy fordulhat elö ilyen! Elküldtem nekik a bizonylatot, feketén fehéren jól van a számlaszámuk. A honlapukon is ez szerepel. Ma azt mondta az ügyintézö, hogy az nem is az ö számlaszámuk, el lett ütve.

Visszakapom valaha a pénzemet? Mit tegyek? Menjek oda a bemutatóterembe és hívjak rendört?


2021. nov. 2. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsd fel őket. A pénzedért, a hazugságaikért, szerződésszegésért, nemcsak a rendőrségen, de a cégbíróságon is.

És légy határozott. Legyen mindenről bizonyítékod, fénykép, hiteles portálkép másolat stb. Írd le facebookon, mindenütt a problémádat teljaes cégnévvel, hadd legyen "hírnevük".

2021. nov. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Rendőr oda nem megy ki . Adj nekik 24 órát hogy utalja vagy perelsz behajtatod feketelistara teezed bizonyítekokkal és büntető feljelentést IS teszel .
2021. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igy van, ultimatum. Bizonyitsd kepekkel hogy arra a szamlaszamra utaltal amit ok adtak meg. Ha ez igy van, mar pedig allitod hogy igy van akkor innentol naluk a felellosseg.


Legy hatarozott es emlitsd meg nekik hogy

a megfelelo hatosagokhoz fogsz fordulni, illetve en bemasolnam a csalast a btkbol, mert aki anyagi haszonszerzes celjabol mast tevedesbe ejt vagy tart az elkoveti a csalas tenyallast amit a btk sulyosab buntet.


Adj nekik egy racionalis idotartamot hogy utánnezzenek vagy utaljak vissza a penzed.


Emlekeztesd oket, ha rossz szamlaszamra kuldted, de azt ok adtak meg rosszul az a sajat felelosseguk es a teljesitesi kotelezettseg tovabbra is fenall.

2021. nov. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!