Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyha egy diák ilyet csinál,...

Hogyha egy diák ilyet csinál, annak milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy 30 fős osztály, középiskolában, és az év eleji regisztrációkat csinálják az iskolai rendszerhez. Tegyük fel, hogy mindenkinek van felhasználóneve, jelszava és ezeket csak azon diákok kaphatják meg, akiknek az adott felhasználó készült, tehát pl kispista fiókjába nem léphet be nagyroland, sempedig fordítva. Hogyha a regisztrációkor valamelyik diák, tegyük fel, JohnDoe azt mondja, hogy ő Kiss Pista, aki mellesleg hiányzik/nem szól semmit, annak lehet valami következménye?


Azt tudom, ha egyetemen történik ilyen, ott azonnal felfüggesztik mindkét hallgatót, rosszabb esetben feljelentést is tesz az intézmény (legalábbis ezt mondta el egy oktató és erősítették meg fentebbről, mikor érdeklődtem).


Szóval, ennek lehet hasonló következménye középiskolában, pl felfüggesztés, kirúgás, ha valaki más fiókjába lép, helyette dolgozatot ír vagy másnak adja ki magát? Vagy ez inkább iskola-specifikus?


2021. nov. 8. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána az információs rendszer megsértése bűncselekménynek. Le is csukhatnak érte.
2021. nov. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oh, félre érted, én vagyok/leszek a rendszergazda, csak 3 hét múlva kezdek, mikor a másik rg elmegy. De köszi, beleolvasok majd :D
2021. nov. 8. 09:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A regisztrációt szokás ellenőrizni. Például azt, hogy "A" valóban "A" és nem "B". A rendszergazda elvben minden érzékeny adatot ismer, ezért - ellentételezésképpen - őt sokkal szigorúbban kezelik.
2021. nov. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kicsit beleolvastam az *információs rendszer megsértése* részbe és egy kérdés merült fel bennem:

hogyha vagyok én, rendszergazda én és felelek mindenért, ami az intézményen belül van, akkor én kérdés nélkül hozzáférhetek mindenhez, pl diákok, tanárok meghajtója,iskolai pc-k, laptopok, tabletek, minden más a szerveren, stb? Vagy ez hogy működik?

2021. nov. 8. 09:49
 5/8 A kérdező kommentje:
#3 ez logikusnak hangzik, szuper :D És ha jól értem, akkor az "x belép y fiókjába" viszont már büntetendő és a belépő, hozzáféréshez szükséges adatokat megadó diák(ok) büntetendők, igaz? Tehát ha pl van a felhasználónév nagypista, a jelszót pedig ők maguk állítják be és nagypista megadja X-nek a jelszavát, akkor ők büntetendők, nem a rendszergazda?
2021. nov. 8. 09:51
 6/8 A kérdező kommentje:
Fel kell keresnem egy ügyvédi irodát hogy érdeklődjek ezekfelől, huh :D
2021. nov. 8. 09:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Az büntetendő, aki olyan adatokhoz fér hozzá vagy változtat meg, amihez a saját jogkörével nem tudna. Akár úgy, hogy más fiókjával belép, akár úgy, hogy bent marad, ha például elfelejtett kijelentkezni a másik. Te, mint rendszergazda jogosult vagy a te hozzáféréseddel a tanulók adatait kezelni, így ha azon keresztül ezt megteszed, az nem büntetendő. De ha egy tanuló adataival belépsz és megírod helyette a dolgozatát, az már igen.
2021. nov. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Okés, köszönöm szépen!

Ez lesz az első munkám és ezzel most rengeteget segítettél/-etek! Köszi!

2021. nov. 8. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!