Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek annak, hogy egy tanár megüt egy diákot?

Figyelt kérdés

Órán grimaszokat vágott az egyik osztálytársam, a tanár pedig felpofozta, aztán kizavarta.

Igen, megérdemelte, mert nem ez volt az első eset, hogy rendetlenkedett. De úgy tudom, hogy a tanárnak semmi estben sem szabad megütnie a diákot.

Milyen következményei lehetnek ennek? Fel lehet jelenteni? Az egész csoport le szeretné váltani a tanárt, aki egy unszimpatikus személy, rossz tanítási módszerekkel. Ki szeretnénk használni ezt a "lehetőséget" arra, hogy kapjunk egy normális tanárt.

Én tanulni szeretnék, nem a hangoskodó osztálytársamat hallgatni, és főleg nem attól rettegni, hogy mikor üt meg még valakit.



2014. ápr. 26. 12:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%

A tanárt hagyjátok békén, most tönkre tennétek a karrierjét, veszélybe sodornátok az ő és családja megélhetésért csak azért, mert adott egy megérdemelt pofont?

Szólni kell az igazgatónak, vagy az osztályfőnöknek, meg a szüleiteknek kell otthon mondani, hogy rossz a tanár, aztán majd ők elintézik a dolgot.

És ha nem akarjátok, hogy a hülye osztálytársatok zavarja az órát, akkor intézzétek el ti egymás között és akkor a tanárnak sem kell ilyen eszközökhöz folyamodnia, hogy taníthasson titeket és senki ne zavarja az órát sértve ezzel a Ti, a Többiek jogait, mert ezzel bizony a rosszalkodó, hangoskodó gyerek sérti a jogaitokat.

2014. ápr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Azért tart itt a világ, ahol. Végre valaki rendet tenne, azt sem hagyják, sőt jelentik. Gondolom a diákot senki nem akarja jelenteni az elfogadhatatlan viselkedéséért. Ha rosszul is tanít, az más. Ez esetben első körben az osztályfőnöknél érdeklődnék.
2014. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
Inkább a diákot kéne jelenteni az apjának. Remélhetőleg normális.
2014. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%

Több következménye is lehet:


-abbahagyja a rendbontást, így lehet tőle tanítani

-mások (esetleg ő is) tanul valamit, és pozitívabb jövőképetek lesz

-jómodort/tiszteletet is tanul

-végezetül a tanár is megütheti a bokáját, de ti hosszútávon jobban

2014. ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%
Megtanul viselkedni a kölök.
2014. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Valaki, aki rendet tenne? És ezért tart itt a világ? A bántalmazás nem megoldás. Engem sem ütött meg még senki, mégis tudok viselkedni. Mint mondtam, én tanulni járok az iskolába, és nem hangoskodni, sem rettegni. Nem is beszélve arról, hogy most rossz szájízzel tanulom a tanár tárgyát, rossz élmény köt hozzá, pedig eddig szerettem.

Miért nem tudja ezt erőszak nélkül elintézni? A többi tanár csak kizavarta, jelentette, és láss csodát, változás állt be a viselkedésében. Ez a tanár nem jelentette soha sem. Most is elég lett volna kizavarnia, nem pofozkodni, ez is csak őt minősíti...

Nagy elégedett vigyorral nyugtázta a tettét, majd az óra végén is vigyorogva ment el. Ez egy beteg ember, én félek tőle.

2014. ápr. 26. 13:02
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

én a makarenko iskola híve vagyok!

a legjobb nevelési módszer!

érdekes, régen nemvolt ilyen, a tanárnak volt tekintélye.

ezt kéne visszaállítani, meg a rendőrök kezébe is ugyanazt a hatalmat ami régen volt.

egyből tudnák a fiatalok mit szabad vagy mit nem!

2014. ápr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%
Amelyik meg nem tudná azzal megtanítanák.
2014. ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Jogilag fogok állást foglalni az ügyben, előre szólok.

A köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 46. §

(2) bekezdése szerint:

"A gyermek, a tanuló személyiségét, emberi méltóságát és jogait tiszteletben kell tartani, és védelmet kell számára biztosítani fizikai és lelki erőszakkal szemben. A gyermek és a tanuló nem vethető alá testi és lelki fenyítésnek, kínzásnak, kegyetlen, embertelen, megalázó büntetésnek vagy bánásmódnak."


Ez alapján a tanár ellen fegyelmi eljárás indítható az iskolában, és a tanár ez alapján elbocsátható, mivel nem alkalmas a törvényben megfogalmazott feladat teljesítésére. A Btk. csak testi sértés megvalósulása alapján indítható.

2014. ápr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm kilences, erre voltam kíváncsi.
2014. ápr. 26. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!