Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet belőle bajom, ha a...

Lehet belőle bajom, ha a bíróságon bemutatom a felvételeket?

Figyelt kérdés
Van egy tanárunk, aki beírt hiányzónak minket, pedig kameránk be volt kapcsolva, ha kérdezett, válaszoltunk is. Van egy Chrome bővítmény, ami rosszul mér(múltkor egész órán ott voltam, kamerával, a bővítmény mégis csak 13 percet mért), ez alapján ír be minket. Nem csak engem, beírt hiányzónak 20 személyt a 26-ból. Én lefilmeztem az egész órát. Mivel Erdélyben élek, aláírtunk egy szerződést, hogy nem filmezzük a tanárokat, személyiségi hülyeségek miatt. Van 25 szemtanú, hogy ott voltam, de van felvetelem is. Ha a bíróságon bemutatjuk a felvételeket, lehet belőle bajunk? Azért gondoltuk, hogy bíróságra visszük az ügyet, mert nem lehet a tanárral egyezkedni, sokszor csinált már ilyet. Pl: Itt, Romániában van egy olyan teszt, amire nem szabad jegyet adjanak, egy átlagos országos felmérő. Mindenki ugyanabban az időpontban írja a tesztet, tehát nem lehet csalni. Elmondták tévében, mindenhol, hogy nem szabad osztályozzák. Volt pár ilyen eset, ahol törvénytelenül cselekedett. Oké, hogy vannak szemtanúk, de ha mégis kellenek a felvételek, akkor lehet belőle bajom, hogy filmeztem?
2021. nov. 17. 09:41
 1/1 anonim ***** válasza:
79%

Mivel a felvétel bűncselekményből származik (nem volt jogod felvételt készíteni), nem használható fel mint bizonyíték.


Amúgy meg ne szórakozz már, a bíróságon kiröhögnének egy ilyen üggyel. Ott van az iskola igazgatója, felé kell jelezni a problémát egységesen. Ha őt nem hatja meg, semmi gond, neki is van egy felettese.

2021. nov. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!