Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A címzett megsértheti-e a...

Csomorkány kérdése:

A címzett megsértheti-e a feladó levéltitkát?

Figyelt kérdés

A BTK 224. § szerint a levéltitkot csak kívülálló sértheti meg, aki tehát se nem föladó, se nem címzett.

Ellenben barátaimmal vitázva azt mondták, hogy "igenis, ha egy címzett másnak odaadja a neki írt levelet, azzal megsérti a levéltitkot." Szerintem nem. Ti mit gondoltok?



2021. nov. 18. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem, mert nem a levéltitkot sérti meg ilyenkor.
2021. nov. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
A barátaidnak csak akkor van igaza, ha a küldemény bizalmas/titkos besorolású, céges és/vagy állami/szolgálati titkot tartalmaz. Pl.: Rendőrként kapsz melóhelyről anyagot, és átadod...a csajodnak.
2021. nov. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De ez már nem a levéltitok megsértése.
2021. nov. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az már titoksértés
2021. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A konkrét eset egy fickó volt, aki egy neki küldött emilt továbbadott egy újságírónak. Szerintem megtehette, és ezek szerint igen.
2021. nov. 18. 13:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos.

Attól még, hogy levéltitkot nem sértett, esetleg más előírást igen.

2021. nov. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Magán e-mailről volt szó, csak a föladó kiakadt, mert ő bizalmas közlésnek szánta.
2021. nov. 18. 15:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szép dolog ilyent tenni, de a levélírónak is tudnia kell, hogy ha egy emailt egyszer elküldött, akkor az esetleg bárhol kiköthet. A címzett nem levéltitkot sértett, de hogy pontosan mit sértett, az a levél tartalmától is függ. Gondolom, itt személyes jellegű bizalmas információról van szó, nem munkahelyi titokról vagy államtitokról, úgyhogy titok kifecsegése és bizalommal való visszaélés történt. De erre a törvénykönyvnek szerintem nincsen passzusa.
2021. nov. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8: Egészen pontosan egy harmadik személyt illető állításról. Logikailag: Kohn megírta Grünnek, hogy Stern egy ló. Ezek után Grün elmondta Sternnek, hogy ő Kohn szerint egy ló. Kohn ezt levéltitok-sértésnek nyilvánította, szerintem tévesen, de az eddigiek szerint valóban.
2021. dec. 2. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!