Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Helyes így az email?

Helyes így az email?

Figyelt kérdés

Tisztelt Professzor Úr, (vesszőre vagyok kíváncsi, több egyetemi oktatóm is vesszőt ír a megszólítás után, majd kis betűvel folytatja).


azzal a kéréssel fordulok Önhöz, hogy.


Majd a következő mondat nagy betűvel kezdődik értelemszerűen.


Üdvözlettel: (a tisztelettel és az üdvözlettel mennyire különbözik egymástól?)


XY



2014. jan. 21. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Angolszász gyakorlatban szokásos a hivatalos levél megszólítása után vesszőt tenni, és kisbetűvel folytatni a mondatot.


Magyarban inkább így írnám:


Tisztelt Professzor Úr!


Azzal a kéréssel fordulok Önhöz, hogy családi pótlék ügyemben állást foglalni tessék…


Hogyha kéréssel fordulok, akkor én úgy zárnám, hogy


Köszönettel:


XY


Az „üdvözlettel” és a „tisztelettel” közül inkább az utóbbit választanám… A barátaimat és a rokonaimat „üdvözlöm”. Persze ha régi tanárod és kocsmázni szeretnéd elhívni, akkor jó az üdvözlettel…


Amiket felvetettél elég részletkérdések, mindegy, hogy angolos vagy magyaros formában írod.

2014. jan. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tisztelt professzor úr,

azzal a kéréssel fordulok Önhöz, hogy...

én így írnám.

2014. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Abban sem vagyok biztos, hogy az elköszönés után kell a kettőspont.
2014. jan. 21. 20:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kell a kettőspont a tisztelettel után.
2014. jan. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A magyar szabályok szerint a megszólítás után felkiáltójel áll, a szöveg első mondata nagybetűvel kezdődik. A "tisztelettel" után pedig kell a kettőspont (és szerintem is inkább tisztelettel, mint üdvözlettel, utóbbi akkor fér bele, ha jobb viszonyban vagytok, sokadszor fordulsz hozzá).
2014. jan. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Angol nyelvben vesszőt teszünk a megszólítás után, magyarban felkiáltó jelet.
2014. jan. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!