Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire lenne büntethető az...

Mennyire lenne büntethető az exbarátnőm ebben az esetben? És én?

Figyelt kérdés

Elvittem neki néhány cuccát az egyeteme elé, de mivel bunkó volt velem ezért inkább otthagytam, majd eljön ő érte hozzám ha ennyire kell neki. Mire elkezdte tépkedni rólam a táskát hogy kiszedje belőle a cuccait, én közben próbáltam menekülni de többször rámtámadott. Erre rengeteg szemtanú van egyébként. Aztán sikerült kivennie belőle a cuccát.

Aznap este én sok gyalázkodó emailt küldtem amik közül talán a legrosszabb az "öld meg magad" volt. Másnap is küldtem emaileket, normálisabb hangnemben, nem válaszolt egyikre sem. Gondolt ha nem tetszik neki letiltja. Harmadnap reggel megvártam a lakása előtt hogy kijöjjön mert meg akartam beszélni vele a dolgokat hogy ne legyünk ilyen rosszban, "sietett" de azt mondta hogy azért mert késésben van, én lépést tartottam vele hogy beszéljünk de amúgy egy nagy bőrönddel és táskával voltam szóval szerintem ha akart volna elmenekülhetett volna. Plusz én nem támadtam meg.

Ezen kívül nem találkoztunk már hónapok óta, szóval nem az van hogy rendszeresen megvárom a háza előtt, nem is terveztem. Viszont ezen kívül korábban még kétszer "arra sétáltam" és írtam neki hogy lejöhetne érte, nem volt otthon. Plusz előtte nap este is becsengettem egyszer mert meg akartam beszélni, csak az anyját értem el. Azaz csak akkor reggel találkoztunk meg az egyetem előtt.

Szóval utána harmadnap is küldtem emaileket, ezekben sem volt durva hangnem, én úgy volt vele hogy letilt ha nem tetszik neki. Utána megfenyegettek hogy feljelentenek zaklatásért, én mondtam hogy akkor feljelentem őt amiért üldözött és megtámadta a táskámat az egyetem előtt. Plusz megfenyegettek hogy elküldik a szüleimnek az emaileimet, erre mondtam hogy ez levéltitok megsértése és büntetendő.

Szóval, nem valószínű hogy ebből valaha is lesz valami ügy de ha lenne akkor kinek adnának jobban igazat? Elméletileg és gyakorlatilag is érdekel.



2021. nov. 20. 14:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%
Ezért nem szabad egyetemnek még a közelébe se menni.
2021. nov. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
100%
"Megtámadta a táskámat" :D
2021. nov. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%

Zaklatod, az büntetendő..

Csaj csak menekül

2021. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Ő nem zaklatott, fizikailag is?
2021. nov. 20. 14:46
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
Szóval vissza szerezte a saját cuccait tőled, amiket te nem akartál oda adni, kvázi elloptad? Nem, ez nem zaklatás, ellenben az e-mailok, a lakása előtti szobrozás, becsengetés már az. És oké, "levéltitok", majd a rendőrségnek is próbáld beadni ezt, ha feljelent.
2021. nov. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Találtam több forrásból is hogy nem szabad továbbküldeni magánlevelezéseket. És nem elloptam hanem nálam hagyta.
2021. nov. 20. 15:28
 7/30 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem levéltitok megsértése. Azt a címzett nem tudja elkövetni csak a levelet felbontó/emailt kifürkésző 3. személy. Képzeld ha egy fószer farokfotókat küld egy kislánynak és viszonzást várna... majd nyilván bűncselekmény lenne másoknak megmutatni hogy felelősségre vonják.
2021. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul mondtam hogy mi a neve de azt tudom hogy tilos.
2021. nov. 20. 15:46
 9/30 anonim ***** válasza:
85%
Magántitok sértése lehetne ha bizalmas dolgokat írtál volna a levélbe és alapos ok nélkül ezt felfednék... hát de az elég alapos oknak tűnik hogy "hé ez ilyesmit irogat nekem hogy öljem meg magam stb"
2021. nov. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
85%
Illetve az sem mert mégtöbb dolog miatt nem teljesülne a tényállás. Lényeg hogy húzd meg magad mert van rajtad fogás
2021. nov. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!