Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire lenne büntethető az...

Mennyire lenne büntethető az exbarátnőm ebben az esetben? És én?

Figyelt kérdés

Elvittem neki néhány cuccát az egyeteme elé, de mivel bunkó volt velem ezért inkább otthagytam, majd eljön ő érte hozzám ha ennyire kell neki. Mire elkezdte tépkedni rólam a táskát hogy kiszedje belőle a cuccait, én közben próbáltam menekülni de többször rámtámadott. Erre rengeteg szemtanú van egyébként. Aztán sikerült kivennie belőle a cuccát.

Aznap este én sok gyalázkodó emailt küldtem amik közül talán a legrosszabb az "öld meg magad" volt. Másnap is küldtem emaileket, normálisabb hangnemben, nem válaszolt egyikre sem. Gondolt ha nem tetszik neki letiltja. Harmadnap reggel megvártam a lakása előtt hogy kijöjjön mert meg akartam beszélni vele a dolgokat hogy ne legyünk ilyen rosszban, "sietett" de azt mondta hogy azért mert késésben van, én lépést tartottam vele hogy beszéljünk de amúgy egy nagy bőrönddel és táskával voltam szóval szerintem ha akart volna elmenekülhetett volna. Plusz én nem támadtam meg.

Ezen kívül nem találkoztunk már hónapok óta, szóval nem az van hogy rendszeresen megvárom a háza előtt, nem is terveztem. Viszont ezen kívül korábban még kétszer "arra sétáltam" és írtam neki hogy lejöhetne érte, nem volt otthon. Plusz előtte nap este is becsengettem egyszer mert meg akartam beszélni, csak az anyját értem el. Azaz csak akkor reggel találkoztunk meg az egyetem előtt.

Szóval utána harmadnap is küldtem emaileket, ezekben sem volt durva hangnem, én úgy volt vele hogy letilt ha nem tetszik neki. Utána megfenyegettek hogy feljelentenek zaklatásért, én mondtam hogy akkor feljelentem őt amiért üldözött és megtámadta a táskámat az egyetem előtt. Plusz megfenyegettek hogy elküldik a szüleimnek az emaileimet, erre mondtam hogy ez levéltitok megsértése és büntetendő.

Szóval, nem valószínű hogy ebből valaha is lesz valami ügy de ha lenne akkor kinek adnának jobban igazat? Elméletileg és gyakorlatilag is érdekel.



2021. nov. 20. 14:09
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
19 még azt is mondtam neki hogy nincs benne mert kérdezte miközben támadgatott, de továbbra is támadott. Dehogy tampont vittem vissza, hanem pl. pénzt. Nem értem azt aki szerint csak én vagyok a bunkó, simán megtehetettem volna hogy csak sosem szólok róla és elköltöm az összeset, nem is kereste rajtam. Ellenben én szóltam neki, aztán a bunkó üzenetei ellenére odavittem neki ahova ő akarta, akkor amikor akarta, pedig nagyon nem esik útba. Ennek tetejébe még a találkozáskor is bunkó volt, pedig nem akarok tőle semmit csak hogy ne legyünk rosszban. Szóval felőlem lehet bunkó de akkor ne ugráltasson ahogy tette hanem jöjjön el érte hozzám, mert nem a házi szolgája vagyok. Most itt a legalitás más kérdés, de szerintem nem csak én voltam a szemét.
2021. nov. 20. 23:03
 22/30 A kérdező kommentje:
Illetve annyit sem akarok hogy legyünk jóban és naponta találkozzunk és üzengessünk csak azt hogy ne ilyen bunkó módon váljunk már el.
2021. nov. 20. 23:06
 23/30 árokpart ***** válasza:
100%
Egy pillanatig ne aggódj nem fog a hatóság két őslakos ciriburijával foglalkozni. Leköti őket az ellenállók megfigyelése.
2021. nov. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 árokpart ***** válasza:
14-es Egyébként a hódolóitokat nem nagyon tudjátok ilyesmivel szivatni, fenyegetni , mert simán élni fognak az 1989-es Ideiglenes Alkotmány a legitim magyar állam jogával ami a 2011 december 31-ei jogállapotot tükrözi. Ott meg még szó sincsen arról, hogy zaklatás lenne pl. egy szerenádozás a ház előtt vagy hasonló.
2021. nov. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 árokpart ***** válasza:
2021. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
De ha ő ennyire nem vevő rád, akkor miért nem hagyod annyiban? Nem akarsz így elválni, értem, ez egyébként egy korrekt dolog is lehetne, de látod, hogy ebben ő nem partner, engedd el a sztorit, úgy sincs már folytatás.
2021. nov. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Azért nem hagytam annyiban mert emberből vagyok és szarul esett hogy így átgázolt rajtam, bár én ennek ellenére is békésen beszéltem hozzá élőben. Persze ők ezt nem értékelték. Nembaj azóta annyiban hagytam de előtte még bosszút álltam, így vagy úgy de megszerzem a lelki békémet. Mert persze ő üldözhet és megtámadhat de én még csak nem is beszéhetek hozzá, érdekesek vagytok. Remélem elátkozza a napot is mikor megismert.
2021. nov. 21. 01:09
 28/30 A kérdező kommentje:
Látszik a kettős standard:) az nem számít hogy ő megtámadott és magalázott, csak hogy egyszer találkoztam vele. Hamarabb fogják őt lecsukni.
2021. nov. 23. 20:03
 29/30 A kérdező kommentje:
A vicc hogyha én támadtam volna meg őt az utcán ugyanúgy akkor nemcsak börtönben lennék már hanem segített volna is neki az a 100 ember körülöttünk egyből és esélytelen lett volna számomra. De ugye a nők nagyon szeretik kihasználni az ilyen kettős standardokat.
2021. nov. 23. 20:10
 30/30 A kérdező kommentje:
Jólvan jólvan befogom, hiszen nektek nőknek mindent IS szabad. Azért elárul valamit hogyha ezt valaki kétségbe vonja az rögtön maga a sátán lesz:)
2021. nov. 23. 20:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!