Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire lenne büntethető az...

Mennyire lenne büntethető az exbarátnőm ebben az esetben? És én?

Figyelt kérdés

Elvittem neki néhány cuccát az egyeteme elé, de mivel bunkó volt velem ezért inkább otthagytam, majd eljön ő érte hozzám ha ennyire kell neki. Mire elkezdte tépkedni rólam a táskát hogy kiszedje belőle a cuccait, én közben próbáltam menekülni de többször rámtámadott. Erre rengeteg szemtanú van egyébként. Aztán sikerült kivennie belőle a cuccát.

Aznap este én sok gyalázkodó emailt küldtem amik közül talán a legrosszabb az "öld meg magad" volt. Másnap is küldtem emaileket, normálisabb hangnemben, nem válaszolt egyikre sem. Gondolt ha nem tetszik neki letiltja. Harmadnap reggel megvártam a lakása előtt hogy kijöjjön mert meg akartam beszélni vele a dolgokat hogy ne legyünk ilyen rosszban, "sietett" de azt mondta hogy azért mert késésben van, én lépést tartottam vele hogy beszéljünk de amúgy egy nagy bőrönddel és táskával voltam szóval szerintem ha akart volna elmenekülhetett volna. Plusz én nem támadtam meg.

Ezen kívül nem találkoztunk már hónapok óta, szóval nem az van hogy rendszeresen megvárom a háza előtt, nem is terveztem. Viszont ezen kívül korábban még kétszer "arra sétáltam" és írtam neki hogy lejöhetne érte, nem volt otthon. Plusz előtte nap este is becsengettem egyszer mert meg akartam beszélni, csak az anyját értem el. Azaz csak akkor reggel találkoztunk meg az egyetem előtt.

Szóval utána harmadnap is küldtem emaileket, ezekben sem volt durva hangnem, én úgy volt vele hogy letilt ha nem tetszik neki. Utána megfenyegettek hogy feljelentenek zaklatásért, én mondtam hogy akkor feljelentem őt amiért üldözött és megtámadta a táskámat az egyetem előtt. Plusz megfenyegettek hogy elküldik a szüleimnek az emaileimet, erre mondtam hogy ez levéltitok megsértése és büntetendő.

Szóval, nem valószínű hogy ebből valaha is lesz valami ügy de ha lenne akkor kinek adnának jobban igazat? Elméletileg és gyakorlatilag is érdekel.



2021. nov. 20. 14:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%
Rossz hírem van, itt csak te követtél el bűncselekményt. Ha nekem szólnak hogy ilyen gykér valaki még akkor megnézhetted volna magad. Ásd el magad.
2021. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Értem. És azért mert olyat írsz hogy öld meg magad mit lehet kapni? Mert azért az angol kys egy elég gyakran használatos kifejezés. Ha jól emlékszem elon musk is azzal érvelt mikor beperelték mert lepedozott egy csávót hogy náluk az általános.
2021. nov. 20. 16:22
 13/30 A kérdező kommentje:
Az miért bűncselekmény hogy egyszer megvártam a háza előtt? Én azt olvastam hogy a zaklatás rendszeres és félelemkeltés céljából van. Én pont hogy béke céljából kerestem.
2021. nov. 20. 16:24
 14/30 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell hogy félelemkeltő legyen. A hódolóink is elkövethetik velünk szemben
2021. nov. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
67%
Pontosabban a zaklatás tényállások többsége megfélemlítésre/félelemkeltésre irányul de nem az összesnél
2021. nov. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
72%
Max téged lehet megbüntetni. A táskában az ő cuccai voltak, jogai volt hozzájuk.
2021. nov. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

De nem tudhatta mi van a táskában csak feltételezte. Nekem sem volt kötelességem ott lenni hanem szívességet tettem neki. Megtehettem volna hogy sosem szólok neki és elköltöm az összes pénzt ami benne volt. Plusz ha az ő cucca ez akkor sem szabályos szerintem, ahogyan nem önbíráskodhatsz sem. Amúgy meg igazolni sem tudta volna hogy az ő cucca.


Egyébként én nem akartam hódolni sem neki.

2021. nov. 20. 20:37
 18/30 A kérdező kommentje:

"Magántitok sértése lehetne ha bizalmas dolgokat írtál volna a levélbe és alapos ok nélkül ezt felfednék... hát de az elég alapos oknak tűnik hogy "hé ez ilyesmit irogat nekem hogy öljem meg magam stb" "

De ehhez a szüleimnek mi köze huszonpár évesen?

2021. nov. 20. 21:53
 19/30 anonim ***** válasza:
66%
Hiába mentegeted magad. Feltételezte mi van benne... Biztos egy szóval se említetted neki? Mert ha csak utaltál is rá, máris nem feltételezés. Önbíráskodásba bele se megyek, te csak önbíráskodsz végig. Igazolni? Mit? Teszemfel bugyit, tampont vittél vissza többek között, szerinted kinek kell igazolni, hogy az nem az övé, hanem a tied? Örülj, ha ennyiben hagyja a dolgot, és kopj le róla, mielőtt tényleg felidegesíted annyira, hogy feljelentsen.
2021. nov. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
77%
Szüleidnek annyi köze lenne hozzá, hogy próbáljanak megnevelni most, ha már eddig nem sikerült, így huszonpár évesen.
2021. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!