Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van fegyverviselési engedél...

Ha van fegyverviselési engedélyem rá, akkor diplomáciai területen dolgozóként bevihetem magammal a gázriasztó fegyverem rejtve?

Figyelt kérdés

Mivel itthon van, de diplomáciai terület, ezért kb külföldnek számít. Ezért is kérdéses a jogrendszer ezen a területen. Viszont mégis csak a munkahelyem, ahová a vagyonőr vihet saját gázriasztófegyvert, és ha amúgy is nálam szokott lenni és van rá engedélyem, akkor miért ne lehetne ott is? Nyilván nem oda kell, hanem útközbenre. Engem nem vizsgálnak át belépéskor soha. Mégis felmerült az, hogy mivel ez egy "komoly hely", lehet, hogy külön szabályok szabályozzák ezt is (?).

Most az nem érdekel, hogyha nem veszik észre, akkor megúszom, hanem hogy szabályilag szoszi.



2021. nov. 23. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Mért vihetnéd?
2021. nov. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 steven95 ***** válasza:
29%
##$$#SYSTEM_MESSAGE#$$##ID234R sza'mú' kulcsszo'ta'bla rekodrjainak to:bbszo:ri beazonosi'ta'sa megto:rte'nt. IP c'm regisztra'lva. Nyomon ko:vetve. Esetsza'm:#DFQ0188902EF5##$$#SYSTEM_MESSAGE#$$##
2021. nov. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Mért nem kérdezed meg ott?

Szerintem beviheted, csak belépéskor le kell adni.

2021. nov. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De kinek kene leadni? En engedel be barkit xd magamnak adjam le? Szef nincs. Elso valaszolonak: mi az h miert vihetnem? Miert ne vihetnem? Torvenyben rogzitett jog h a munkaba sajatot vihetek, ez munka, maganemberkent meg hordhatom, tarthatom, tehat miert ne vihetnem barhova. Ez a kerdes pont.
2021. nov. 25. 11:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Tuti van valami munkahelyi szabalyzat, hazirend... Ha komoly hely, akkor van intranet, telerakva szabalyzatokkal, ki fognak terni a szúró-vago egyéb olyan cuccokra, amik veszelyesek, vagy félelmet kelthetnek.

En amúgy munkahelyre nem vinném, mert volt olyan, hogy egy bicskátol amit alma felszeletésehez vettem elő es volt vagy 6 centis, igaz a spiderco 2.olyszalyuja volt, és eleg agresszív, a jelenlevő kollega halal komolyan beparázott. Szerimtem ok nélkül.

Diplomaciai területen meg pont nem fognak örülni a gazpisztolyodnak. (Nekem is van, viselesi is, de en nem ajanlom hordasra senkinek)

2021. nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!