Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen gáz-riasztó fegyvert...

Milyen gáz-riasztó fegyvert érdemes venni?

Figyelt kérdés

Nagyon megoszlanak a vélemények, rengeteg hozzászólást elolvastam már, de így nehéz dönteni. Jó lenne őket kipróbálni, fogni a súlyuk és markolatuk miatt.

Sokan a forgótáras revolvereket ajánlották. Rendőr ismerős csak FÉG vagy KESERŰ márkájút venne.

50.000Ft-ot szánnék rá, a tok ebben az összegben nincs benne.

[link]

Ti mit vennétek, és miért? Aránylag könnyű legyen, megbízható, de legyen azért egy értelmes fegyver alakja.



2013. júl. 2. 05:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmilyet. Ha normálisat nem tudsz venni, ilyen szarokat nem szabad.
2013. júl. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 doboszoli ***** válasza:

Játszósnak bármilyet, önvédelemre kizárólag forgótárasat.

Az öntöltőknél igen gyakori az elakadás, ami éles helyzetben enyhén szólva is kínos. Forgónál max. a töltény csetten el, de újabb húzásra ott a következő.

Én 3 típusban gondolkodnék ebben az árkategóriában:

Rg, Hw, vagy az ALFA valamelyik típusa. Beballagsz egy jobb Bp-i fegyverboltba (pl. GUNBOX pesti vagy budai boltja, van honlapjuk is) kiválasztod amelyik tetszik.

2013. júl. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:


Attól, hogy nem költök rá százezreket még lehet venni egy jó fegyvert. Nem kötekedni akarok, de nehogy már megmond nekem, hogy mit vehetek meg, nem majd engedélyt kérek tőled.

2013. júl. 2. 21:46
 4/9 A kérdező kommentje:

Megosztanám veletek a tapasztalataimat.


3 fajta gázlőszert próbáltam ki az RG59-es forgótárasommal, de 3-nál többet elakadás nélkül Nem tudtam vele kilőni.

A CS-nél majdnem minden lövés után elakadt, mégpedig a csappantyú a lövés után beszorult az ütőszeg, és a lőszer közé.

A Peppernél, pedig túltöltöttek voltak a lőszerek, mert a kis műanyag zárósapka nem kinyílt, hanem a lövés pillanatában előremozdult a dobba, és félig a csőbe. A forgótáras megint elakadt.

A CN meg elcsettent, és szintén a csappantyú beszorult.

A fegyverrel nincs gond, csak a gyenge minőségű lőszerekkel.

2013. okt. 14. 11:33
 5/9 doboszoli ***** válasza:

Szerintem fegyver probléma.

Nézesd meg szakemberrel.

Nekem több Rg59-esem volt, használt és új is, soha semelyiknél ilyen probléma nem volt.

2013. okt. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia,


a szakember szája után osztottam meg a tapasztalataimat.

Ha jobban belegondolunk, egyértelműen nem is lehet fegyver hiba, ha a csappantyú kiesik a lőszerből, vagy a műanyag zárósapka nem nyílik ki, hanem kijön a hüvelyből bele a dobba, és félig a csőbe.

Logikusan ha kinyílna a műanyag, akkor a nyomás nem nyomná ki. Vagy nem esne szét a lőszer a használata után.

2013. okt. 14. 21:23
 7/9 doboszoli ***** válasza:

Az is lehetséges.

Milyen gyártmányú töltényt használsz?

2013. okt. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

WADIE

SUPRA-pfefferpatronen

pepper cartridges

extra stark


[link]

2013. okt. 15. 10:22
 9/9 A kérdező kommentje:
A fegyvert is teljesen kitisztítottam utána, olajfürdővel lazítottam meg a szennyeződéseket, szóval a kosz sem lehet ok. Valami silány lőszert kaptam a boltban, mert ismerősöm amit adott reggel 8db-ot (ugyanebből) azt gond nélkül "kilőtte" elakadás nélkül.
2013. okt. 15. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!