Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Biztosítós kérdés - jogilag...

Biztosítós kérdés - jogilag rendben van, ha a biztosító ezt így akarja megtéríteni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy beázott az egyik oldalfal, amire m2-áron kiszámoltak 8 ezer Ft-ot (komoly!), és jöttek azzal, hogy mert csak azt a falfelületet kell kifesteni, és különben is a megvett festék nagy része úgyis megmarad nekem.


Hát azért nekem kicsit furcsa ez ... mi az istent kezdjek a megmaradt festékkel, na meg elsősorban mégis hogy gondolják, hogy csak úgy belemaszatolok abba a falfelületbe és ezzel kész?


Ilyenkor nem az egész szobafestést kellene fizetniük?

Hiszen csak így áll helyre az állapot, csak így tűnik el a kár ...


Milyen eljárás az, hogy csak azt az adott falrészt fizetik? És a többivel mi lesz? Egyik helyen ilyen, a másikon meg olyan színű lesz? Mert szerintük igen.


Jogilag ez így korrekt vagy érdemes megfellebbezni?


(hiába mondja, hogy 8 ezer csak a m2-re számított festék ára, na de ehhez előtte glettelés + meg kell vennem 30 ezerért az egész vödör festéket ...)


2010. szept. 5. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt, 3 nagy foltra kaptam 30ezret:D nem lehet mit tenni, nekik megvan hogy hogy számítják. Viszont ha emeletes házban laksz, akkor a lakásbiztosító helyett szólj a ház biztosítójának! Nekem ők rendesen fizettek. Persze még így sem volt elég a teljes festésre, de kb. 2/3ára igen.
2010. szept. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát olyannyira nem, hiogy ez kb 80 ezerben van nekem, és akkor 8 ezerrel akarnak szórakozni ... a végén a szoba minden fala más színű lesz.


de milyen az a laásbiztosító ? nem is hallottam még róluk

2010. szept. 5. 14:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy oldalfal kifestése szerintem reális, de az egész szobát esélytelen kifizettetned...
2010. szept. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lakásbiztosítás az amit te kötöttél valamelyik biztosítóval. A ház biztosítója pedig az a biztosító akivel a társasház kötött, ezt a házmester tudja megmndani.
2010. szept. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

14:53

értelek, na csak gondolj bele, van X színű szoba, aminek az egyik falát festeni kell, na de az hagyján, hogy nehéz eltalálni ugyan azta színt, a probléma inkább az, hogy elég ehhez ha 1 éve festettéka szobát, és az máris fakult annyit és koszosodott annyit, hogy teljes képtelenség ugyan olyan színre lefesteni a beázott falat, még kód alapján se).


És hát mi az, hogy tegyem el a megmaradt festéket, mert abból csak a negyede fogyott el ?? És ?? Hova tegyem ? Mit tegyek vele ?


Nem tudom, de nekem ez nagyon furcsa.

2010. szept. 6. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!