Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elmondhatom a kollégámnak,...

Elmondhatom a kollégámnak, hogy mekkora az órabérem. Esetleg megmutathatom a bérpapírom?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen fenyegetőznek azzal, hogy ha elmondja valaki valakinek az órabérét akkor ki fogják rúgni. De hogy ha az én dolgom, és az én bérpapírom, akkor miért ne tehetném közzé? A Jog kitér az ilyenekre? jogilag ez megengedett? Kirúghatnak érte?


Előre is köszönöm a válaszotokat!



#munkajog #Munkavédelmi törvénykönyv
2021. nov. 27. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Azt csinalsz amit szeretnel :) Ja szivatni akarod a kollegadat, akkor meseld el, hogy szoptad le a fonokod egy kis elonyert! :)
2021. nov. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy kirúghatnak. Főleg, ha ez benne van munkaszerződésedben, amit aláírtál (nekem több helyen már benne volt). Amúgy meg minek mutogatnád?
2021. nov. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Igazából erre nincsen törvény,hogy tilos elmondanod a fizetésedet.Sőt, sok munkahelyen, multiknál is nyilvános tól-ig bérsávok vannak.


Jogilag nem lehet ebből hátrányod.



Egyébként az ilyesmi (fenyegetőzés) az olyan cégeknél jellemző, ahol nincs megfelelő bérrendszer, nincs szenioritás.Azaz, lehet egy tapasztalatlanabb, többet kap, mint egy tapasztalt.

2021. nov. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak üzenem, hogy néha érdemes gondolkodni mielőtt írkálsz. Hidd el a gondolkodás jó hatással lenne rád. Elhiszem hogy nehéz, de érdemes megpróbálni. Jelenleg én vagyok az aki mindent megcsinál A-Z ig(ne keljen kitérnem, hogy mit) és pont én vagyok az, aki szinte ugyan annyiba van mint egy olyan ember aki még bizonyos méreteket sem tud kiszámolni egy rajról. Valóban nem megfelelő a bérrendszer, mert undorító az ami itt megy.
2021. nov. 27. 16:01
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Ne haragudj, de ismerem a fajtad! :) Bocs, en nem itelkezem ... csak mosolyogni szoktam szerenyen :D
2021. nov. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Ahogy #2 írta, ha benne van a szerződésedben, hogy nem mondhatod el, akkor szerződést szegsz, maikor elmondod.

Ha legjobbként ugyanannyit keresel, mint a legrosszabb, gondolkodj el azon, hogy

1)tényleg te vagy-e a legjobb

2)megfelelő munkahelyen dolgozol-e!

#3 Az miért baj, ha nincs senioritás? Munkabért kell fizetni, vagy korbért?

2021. nov. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"#3 Az miért baj, ha nincs senioritás? Munkabért kell fizetni, vagy korbért?"


A senioritás nem korbért jelent.

Hanem a tapasztalatot és a szolgálati idő jutalmazását.



Vannak cégek,jellemzően a rosszabbak, ahol felveszik Pistát mondjuk havi 100 forintért, 2 év alatt felmegy neki 120-ra.2 év alatt beletanult a munkába.

Majd, felveszik Bélát 130-ért,Béla kezdő és Pista tanítja be, aki kevesebbet keres, mint ő.Na ez a senioritás hiánya, viszont ennél sokkal rosszabb szokott lenni.


Ahol meg van senioritás, az nem fordulhat elő, hogy a tapasztalatlabb Béla többet kapjon, mint a tapasztaltabb Pista.Persze,az ilyen helyeken Pista bére nem is csak inflációkövető módon növekszik,hanem nagyobb mértékben.

2021. nov. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6/7 Nem tartom magam a legokosabbnak, de a csoportból ha valamit nem értenek , akkor általában hozzám szoktak fordulni. Legyen az akár egy alkatrész pozició ismertetetése, esetleg a gépgyártáshoz tartozó program átnézése, javítása(gépkezelés, gépbeállítás). 12 éve vagyok ennél a cégnél. az utóbbi időben, 3-4 éve olyan főnököket kaptam, akiknek a hozzáértése egyenlő a nullával, és lekezelően beszélnek az emberekkel, bunkók és még sokszor a prémiumot is ok nélkül veszik el. Én szabadszájú

vagyok velük szemben és nagyon sokszor összevesztem már velük, egyszer felajánlották 2 éve a csoportvezetői pozíciót de nem fogattam el. Mivel ki nem állhatom őket, és ezt el is mondtam nekik, hogy nem szinpatikus a viselkedésük, bunkók, és ilyen emberekkel én nem szeretnék egy asztalnál társalogni. Pozíciójukat, pont úgy szerezték ahogy az első válaszoló kifejtette.

2021. nov. 27. 16:38
 9/12 anonim ***** válasza:
A munkaszerződés titoktartási szerződésként is képes működni. Tipikusan azok a tételek szerepelnek itt, amelyek a munkáddal kapcsolatos piaci információkat bizalmasnak jelölnek meg, azaz nem adhatod tovább cégen kívüli egyénnek pl. barátnak, konkurenciának stb. Ebbe a részbe beleírhatják a munkabér mértékét is, mint bizalmas információt.
2021. nov. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nincs benne a munkaszerződésben.
2021. nov. 27. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!