Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vágyók ennyire arra,...

Miért vágyók ennyire arra, hogy megmutathassam ki vagyok?

Figyelt kérdés
Nem szeretem ezt a kifejezést, de maszkot kell, hogy hordjak. Szóval a személyiségemet egy pozitív szűrűn át kell, hogy mutassam, sajnos a nyers verzió nem igazán fekszik az embereknek. Szóval el kell fednem. Viszont ez annyira nehezemre esik. Nem is tudom tökéletesen hordani, idegennekkel beszélve igen, de a barátaimnak fokozatosan elkezdem szivárogtatni, ami alatta van. Teljesen nekik sem vehettem le, mert szerintem nem barátkoznának többé velem. Csak valahogy annyira zavar, hogy az emberek milyen tévképzetben élnek velem kapcsolatban. Hogy folyton olyannak kell lennem, hogy egy olyan személyiség mögé kell bújnom, ami teljesen antipatikus számomra. Az nem zavar, hogy mások ilyenek, de az igen, hogy nekem is ilyennek kell magam megjátszanom. Hogy megkérdezik a véleményem egy dologról, és nem mondhatom el, amit tényleg gondolok, mert egy rideg pszichopatának tartanának (a szó hétköznapi értelmében, szóval nem vagyok pszichopata, olyan értelemben, amit a pszichológia annak hív). Szóval hogy barátkozzak meg azzal, hogy ezt a maszkot hordanom kell, ha azt akarom, hogy elfogadjanak az emberek.

2020. dec. 13. 13:46
 1/10 A kérdező kommentje:
*vágyok. Szerintem van még több elírás is, azokért bocsi.
2020. dec. 13. 13:47
 2/10 SinvilasMeldrosa ***** válasza:
Ezt a 'maszkot' nem kell hordanod, és te is csak azért teszed, mert félsz a kiközösítéstől, meg a magánytól.
2020. dec. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbáld nem megjátszani magad.

Egyrészt az nagyon fárasztó, másrészt nagyon visszataszító.

Vannak akik jó emberismerők vagy csak simán ráéreznek arra ha valaki megjátszós.

Én is alapra érzem az ilyent.

Nem tudom mi a bajom az illetővel, csak jön egy taszító érzés.

Mindenki megtalálja azokat akik elfogadják úgy ahogy van.

2020. dec. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A magánnytól biztosan nem félek. Viszont szükségem van másokra, mint mindenki másnak. És nem érzelmileg, hanem egyedül az ember nem boldogul, kellenek a kapcsolatok. Egyébként meg szükségem van rá, nagyon jó lenne, ha nem lenne, de úgy érzem, hogy sajnos van.
2020. dec. 13. 14:03
 5/10 A kérdező kommentje:
#2 nálam nem érzik. Pont hogy amikor utána elkezdem megmutatni, hogy milyen vagyok, akkor nem akarják elhinni. Nem erőltetett a megjátszásom, azért nem, mert nem egy teljesen más személyiséget játszok meg, hanem a sajátom torzítom el, igaz elég rendesen. Szóval nem érzik erőltetettnek.
2020. dec. 13. 14:05
 6/10 A kérdező kommentje:
#3-nak, bocsi.
2020. dec. 13. 14:05
 7/10 anonim válasza:
100%

Ezt a maszkot szerintem úgy ahogy van, el kéne dobnod. Ha csak másoknak próbálsz megfelelni, akkor magadat és az igazi személyiségedet teljesen felemészted. Ha a barátaid nem ismerik a valódi énedet, akkor nem is ismernek igazán, tehát nem teljesen a barátaid. Viszont biztos vannak hozzád hasonló "furcsa" emberek, akik maszk nélkül fogadnának el. Lehet, hogy nehéz őket megtalálni, de akkor is.

Nem ajánlom, hogy ezt folytasd, mert így biztos nem lesz stresszmentes, boldog életed.

2020. dec. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mivel többen is írjátok, akkor szerintetek nem érne hátrány, ha megmutatnám magam? Nem baj, ha érzéketlennek tűnök?
2020. dec. 13. 14:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki.
2020. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké.
2020. dec. 13. 14:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!