Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek a tulajdona a tulajdonos...

Kinek a tulajdona a tulajdonostárs által a közös képviselő részére írt e-mail? A közös képviselőé, vagy a társasházé? (pl. egy tulajdonostárs bejelenti e-mailben, hogy beázott a lépcsőház)

Figyelt kérdés

2021. dec. 2. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában elsősorban a címzetté, lásd levéltitok.


De mivel egy társasházban felmerült problémáról (közös tulajdonról) van szó a példádban, így felteszem valaki magára vállalta a feladatot, hogy értesíti a közös képviselőt. Gondolom itt nem beszélhetünk tulajdonról, mert az összes lakó érdeke, hogy megszüntessék a beázást.


De ha én elküldöm neked egy novellámat emailben, annak a szellemi tulajdonjoga a novella megírásától fogva az enyém.

2021. dec. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lényeges: Ha a társasház a tulajdonosa a tulajdonostársak által a közös képviselőnek írt emaileknek, akkor közös képviselő váltáskor a távozó közös képviselő köteles átadni az emaileket az új közös képviselőnek.


Egy társasházban nagyon lényeges tartalmú emailek lehetnek. Fontos lenne tudni, hogy kinek a tulajdonai. Szerintem a társasház tulajdonai, mert a közös képviselő "csak" egy megbízott, aki a társasházat képviseli.


De persze ez függhet attól is, hogy az email megszólításában ki(k) szerepel(nek), tehát ki a tényleges címzett.


Pl. a "Tisztelt közös képviselő!" kezdetű email a közös képviselő tulajdona.


De pl. a "Tisztelt Budapest, Pancsimancsi utca 9999. Társasház!" kezdetű email szerintem a társasház tulajdona. (A közös képviselő emailcímére küldve.)


Vagy tévedek?

2021. dec. 4. 13:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha közös képviselő váltás van, akkor a régi képviselőnek át kell adnia mindent, ami az adott ingatlannal kapcsolatos.

Abban igazad van, hogy a "Tisztelt Közös Képviselő!" kezdetű levél a közös képviselőé, de ezt írtam is, hogy szerintem azé az email, akinek küldték. (Bár ha pl. arról értesíti mondjuk az önkormányzat a közös képviselőt, hogy nincs eltakarítva a hó a ház elől, akkor azt neki szóban közölni kell azzal, akinek ez a feladata.)

Nyilván a "Tisztelt Budapest, Pancsimancsi utca 9999. Társasház!" kezdetű levélben foglaltak vonatkoznak minden lakóra. így azokat az emaileket egyértelműen át kell adnia az új közös képviselőnek.

2021. dec. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!