Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e jogom megtiltani páromna...

Van-e jogom megtiltani páromnak, hogy elvigye a gyerekeinket otthonról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy nagyon fontos dologban szeretnék segítséget kérni. Először felvázolom a helyzetet majd kifejtem a konkrét kérdést.


Feleségem házasságtörést követett el. Megromlott a viszonyunk, egyelőre még nincs beadva válókereset, a héten fogok ügyvéddel konzultálni. Van 2 gyermekünk (4.5 és 8 évesek). Miután feleségem megcsalt, egyre gyakrabban kimaradozott éjszakákra, ilyenkor állítása szerint az utcákon csavargott erősen ittas állapotban. A legelső alkalommal amikor még aggódtam, hogy nem önszántából nem jött haza, be is jelentettem eltűnt személyként a rendőrségen, szóval ennek van hivatalos nyoma is. Ezután teljesen megszokott lett, hogy alig járt haza, nem foglalkozott a gyerekeinkkel, az elmúlt 2 hónapban egyedül neveltem őket, vittem-hoztam iskolába óvodába őket, egyedül gondoskodtam róluk. Az anyjuk mégcsak érdeklődni is alig érdeklődött felőlük, még amikor a kisebbik 1 hétig otthon volt betegen se. Volt egy 1 hetes időszak amikor megbeszéltük elköltözik addig egy nő ismerőséhez, ott magába száll kicsit, elgondolkodik a történteken és akár egy párkapcsolati tanácsadót/pszichiátert is felkeres, hogy rendezze magában a dolgokat és megpróbálhassuk újrakezdeni és egyben tartani a családunkat. Azóta közösségi médiás fényképek bebizonyították, hogy ezt az időt is a szeretővel töltötte, 2 hónapig hazudott, hogy nagyon vacillál maradjon vagy menjen, pedig mindvégig együtt volt a másikkal. A gyerekekkel semmit nem foglalkozik, az utolsó 1 hónap alatt összesen kétszer pár órára vitte el őket, hogy együtt lehessen velük, de ilyenkor is a szeretőjéhez vitte őket (nem az illető lakására, de vele). A fentiek és még több egyéb egyértelmű jele van, hogy rossz anya és rossz hatással van a gyerekekre. És a szeretőtől is féltem a gyerekeket, különösen a kislányt, akivel több közös fotót is kirakott a közösségi médiába.


Azt szeretném megkérdezni, hogy így amíg nincs beadott válókereset, nincs bírósági végzés stb, ergo papíron még házasok vagyunk, a gyerekek védelme érdekében megtilthatom-e a (hamarosan ex)nejemnek, hogy elvigye a gyerekeket otthonról? Megtilthatom-e, hogy a szeretőjével találkozzanak a kicsik?


Nagyon fontos lenne, előre is köszönöm a válaszokat!



2021. dec. 14. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdezz meg róla egy ügyvédet, vannak ingyenes ügyvédi fórumok.


Laikusként szerintem nem tilthatod meg. Az ő gyerekei is és nincs bírósági végzés, ami eltiltaná a láthatástól.

2021. dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sajna ettől tartottam én is.


Milyen lassan őrölnek a malmok? Holnap találkozom ügyvéddel, ha már esetleg holnap elkezdem intézni, hogy beadom a válókeresetet, nagyságrendileg mikor lehet belőle bírósági végzés? Gondolom ez hosszú folyamat és rettegek a gondolattól, hogy a gyerekeim a munkásszállón vedelő és láncdohányzó anyjukkal és 3 hasonló alakkal tölték a karácsonyt, mert nem tilthatom meg

2021. dec. 14. 10:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A válókereset és a gyermekelhelyezés két külön dolog, két per. De ezt majd az ügyvéd úgyis elmondja.

Egyelőre mindkettőtöknek ugyanolyan joga van a gyerekekhez. De az ügyvédtől mindenképp kérdezz rá, az alkohol miatt tudsz-e pl gyámhatósághoz fordulni, hogy ideiglenesen nálad legyenek elhelyezve és csak nálad láthassa őket. Nagyon remélem, hogy van ilyen lehetőség... és nagyon drukkolok neked és a kicsiknek is!!

2021. dec. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
73%

Hát ez nem 5 perc, előbb kellett volna elindítani az eljárást. Nyilván jóhiszemű voltál, na azt nem szabad megcsalókkal szemben. Soha.


Az alábbiak nem jogi tanácsok, csak személyes vélemény egy névtelentől:


1. A szülők megállapodása a szülői felügyelet gyakorlásáról

4:164. § [A szülői felügyelet közös gyakorlása]


(1) A szülői felügyeletet a szülők – megállapodásuk vagy a gyámhatóság vagy a bíróság eltérő rendelkezése hiányában – közösen gyakorolják akkor is, ha már nem élnek együtt.


(2) A különélő szülőknek a közös szülői felügyelet gyakorlása során biztosítaniuk kell gyermekük kiegyensúlyozott életvitelét.


(3) Azonnali intézkedést igénylő esetben a szülő a gyermek érdekében – a másik szülő késedelem nélkül történő értesítése mellett – közös szülői felügyelet esetén is önállóan dönthet.



A harmadik paragrafusra hívnám fel a figyelmedet, ami esetleg még mentheti a helyzetet. Erről biztos tudni fog az ügyvéded is, de azt tudnod kell, hogy az anya mentalitásától függően megpróbálhat megfúrni a bíróságon.


Ha tudod bizonyítani, hogy azonnali döntést kellett hoznod a gyermekeid védelmének érdekében, akkor megakadályozhatod a veszélyhelyzet kialakulását. Sőt, kötelességed is. Kisgyermekek munkásszállóra paterolása, drogos, piás, láncdohányos emberek közé az bizony kiskorú veszélyeztetése.


A kérdés, hogy tudod-e ezt bizonyítani? Szóval készülj fel rendesen mert ha tényleg olyan a feleséged, mint amilyennek leírod, le fogja szarni a gyerekei érdekét és csakazértis megpróbál keresztbe tenni neked.

2021. dec. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%
Nem ismersz 1-2..."kommunikációs szakembert", akik megbeszélnék vele, hogy mennyire kihatna az életére, ha véletlenül eltörne mind a 2 térde?
2021. dec. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítő szándékot. Nagyon várom már a holnapi napot, hogy végre találkozhassak az ügyvéddel. Már arra is gondoltam, hogy pénzt sem kímélve befizetek bárhova last-minute karácsonyi "nyaralásra", hogy egy hétre eltűnhessek velük, de jogi ügyekben nagyon el vagyok veszve és félek, nehogy elhamarkodott döntést hozzak, ami a későbbiek során ronthatja az esélyeimet a teljes jogú szülői felügyelet megszerzésében. Nem akarom eltiltani a gyerekeket az anyjuktól ha látni akaráják, nem akarok nekik ezzel ártani, azt szeretném, ha a saját lakásomon ahol én is és a gyerekek is életvitelszerűen tartózkodunk (míg feleségem már 1 hónapja minimum nem), csak itt és az én jelenlétemben látogathassa csak őket és legfőképp ne vihesse el. A szerető össz-vissz kétszer találkozott a kicsikkel, és több közös képet osztott meg facebookon, ahol ölelgeti és éradozik a kicsilányról, akihez az égvilágon semmi köze. Elmondani nem tudom mennyire féltem őket.

Ha tényleg azért akarja látni őket, mert hiányoznak neki, akkor ebben nem akadályozom, jöjjön ide a volt otthonába és itt a jelenlétemben annyi időt tölthet velük amennyit akar...

2021. dec. 14. 11:21
 7/10 A kérdező kommentje:

#5 Nincsenek ilyen ismerőseim, de félnék bármi ilyesmit tenni, nem akarok meggondolatlanságot csinálni mielőtt bíróság elé kerülne a dolog. Habár a gyerekekért bármire képes lennék, a dolgok ilyen módon történő intézése nem az én stílusom.

Mindenképpen csakis hivatalos és törvényes módon szeretnék eljárni...illetve úgy tűnik, hogy éppen ez a társaság akik között most a feleségem tengődik, ezekből nézném ki, hogy kiegészítő keresetként "kommunikációs szakamberként" funkcionálnak.

2021. dec. 14. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:
24%

"a gyerekek védelme érdekében"


A féltékenységednek és sértettségednek semmi köze ehhez.

2021. dec. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 én már kiábrándultam, nem vagyok féltékeny és a sértettségemen is túl vagyok. Nem is mondtam ilyet egy szóval sem. Az érzelmi mélyponton túl vagyok, ez megvolt az elmúlt 2 hónapban. Most már kizárólag a gyerekek érdekelnek
2021. dec. 14. 14:57
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Irass alá vele egy papírt, amiben kijelenti, hogy lemond a gyerekekről, max adsz neki egy kis pénzt, ha aláírja. Ha gyeremekelhelyezésre kerül a sor ezt tudod lebegtetni, ami talán segít valamit abban, hogy nálad helyezzék el a gyerekeket. A pénzt úgy add oda neki, hogy ne legyen tanú.
2021. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!