Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek elvált szülők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elvált szülők gyerekeinél nagyobb a valószínűség arra, hogy ők is elválnak?

Figyelt kérdés
Olyasmi összefüggésre gondolok, hogy ők is azt látták a szülőktől, hogy ez a megoldás, ezért gondok esetén könnyebben lépnek a válás útjára.
2018. dec. 1. 22:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Szüleink nem váltak el, mégis testvérem is és én is elváltunk.
2018. dec. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
A nővérem és én is elváltunk. Na mi pont olyan családban nőttünk fel, ahol lehet, hogy a szülőknek el kellett volna válniuk. Boldogtalan házasság, állandó feszültség, veszekedések. Végül anyukám depressziós lett, apukám meg elkezdett inni. Szóval néha jobb elfogadni, hogy valami nem működik, mint leélni egy életet boldogtalanul, veszekedések, gyűlölködés közepette. A nővérem 8, én 7 év után válatm el. Neki van új párja, akivel boldog, én meg újra férjhez mentem, 8 éve jól működik. Egyikünknek sem volt borzasztó a házassága, de nem akartunk a szüleink sorsára jutni.
2018. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a példát nem találom annyira törvényszerűnek, mint azt a példát, hogy akinek a szülei nem házasok, annak a gyerekei se házasodnak olyan arányban. Utóbbival gyakrabban találkozom.
2018. dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
A nagyszüleim mindkét oldalon elváltak, a szüleim mégis 30 éve élnek együtt a mai napig nagy szeretetben és ugyan nyilván vannak súrlódások de soha a közelében sem voltak az elválásnak. Ja és mindezt úgy, hogy egy éve voltak együtt amikor anya terhes lett velem 23 évesen. Ráadásul a nagynénémék is ugyanígy boldog házasságban élnek 20 éves koruk óta.
2018. dec. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
A szüleink 40 éve imádják egymást,egy hangos szót vagy vitát sem hallottunk tőlük soha ennek ellenére én és a testvérem is elválunk.
2018. dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
A szüleim nem váltak el de én elváltam. A barátnőm szülei elváltak , ő pedig nem. Úgyhogy szerintem semmi összefüggés. Ezt most nem ebből a két esetből szűröm le ez csak az én meglátásom.
2018. dec. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem igazán a válás, hanem az elött és után történt dolgok amik meghatározzák a gyerekek életét.


A rossz házasság, és a rossz válás, a válás utánni harc, ezek mind iszonyat kiábrábdítóak a gyerekeknek. De nem válást okoz ez, hanem problémát a párkapcsoaltukban, a pár választásukban...


Ahol az apa-anya elválnak probléma nélkül, ott a gyerekekre ez késöbb szinte egyáltalán nem hat ki.

2018. dec. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nagymamám háromszor ment férjhez. A hat gyerekéből egyetlen vált el. Szóval biztosan van összefüggés, de azért egy házasság működtetése és az alapvető hozzáállás a párkapcsolatokhoz többtényezős dolog.
2018. dec. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Anyam elvalt apamtol, apam dolgai miatt, jogos volt. Utana rossz kapcsoltokbol ugralt ideoda, de barati kort sose lattam mellette. En is csapongtam kapcsolatbol kapcsolatba rosszabbnal rosszabbakba amig nem jott az eletembe a ferjem. Megallapodtam minden rendben tokeletesen mukodunk, az esetleges hibakat megoldjuk. Viszont a mai napig nem tudom hogy kell hosszutavu mely baratsagokat apolni.
2018. dec. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagyszüleim mindkét oldalon elváltak. Tehát anyukám szülei és apukám szülei is. Apukám egyedüli gyerek. Anyukámnak 2 testvére van, abból anyukámék és az egyik húga elvált (anyukám 2szer is).

A férjem szülei 42 éve házasok. Mi 12 éve vagyunk együtt, 3 éve vagyunk házasok, 3. babát várjuk, szóval remélem, hogy nem fogunk elválni. Bátyám elvált.

2018. dec. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!