Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek e jogi lepeseket...

Tehetek e jogi lepeseket eltulajdonitott adatok miatt az alabbi esetben?

Figyelt kérdés
Odaadtam egy szakembernek a laptopomat SSD cserere (maszek), megbeszeltuk, hogy minden adatomat lementi es atmasolja az uj SSD-re. Felek hogy ha beleturkal az SSD-be (mert muszaj neki a fajljaim mentese miatt, mert ossze vissza vannak sajnos) akkor lesznek olyan dolgok, amik nem lennenek jo, ha hozzakerulnenek, pl bankkartya adatok, pin koddal egyutt, jelszavaim egy tablazatban, ez a legparább dolog, csaladi kepeimet nem erdekel pl ha megnezi.
2021. dec. 16. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Már bizonyítást nyert, hogy eltulajdonította az adatokat?

Tehát mondjuk használta valaki a bankkártyád?

Szerintem egyszerűbb lett volna a csere előtt ezeket az adatokat egy pendrive-ra menteni, és törölni.

Nem is értem, miért tárolsz ilyen adatokat a gépen? És ha már tárolod, akkor egyszerűbb lett volna úgy megbeszélni a csere időpontját, hogy te végig ott vagy.

A megoldás pedig pin kód, és jelszócsere mindenütt, ha visszakaptad.

De gondolom, ha be tudod bizonyítani, hogy az illető valóban eltulajdonította ezeket az adatokat, akkor tehetsz feljelentést. Bár te magad adtad oda neki.

2021. dec. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen sajnos en adtam neki oda es meg direkt kertem is mentest. Az egesz sajnos csak kesobb jutott eszembe, nem gondolkodtam. Szolt hogy kesz van, szoval mar megtortent igazabol a csere. Holnap megyek a gepert, visszakapom az eredeti SSD-t is. Nem olyannak ismertem meg aki ilyet tesz csak megis nem alszik bennem a kisordog…
2021. dec. 17. 00:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bízzunk benne, hogy tényleg nem olyan. De hasonló helyzetben nekem nem lenne nyugodt percem, amíg ki nem cserélem az első válaszomban írt dolgokat.

Meg még azzal is kiegészíteném az első válaszom, hogy attól, hogy te adtad oda neki, attól még nem kéne ezeket az adatokat felhasználnia.

2021. dec. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyilvanvalo, cserelgetem majd ahogy idom lesz ra, de mivel mindent felirok, legalabb 200+ oldal jelszavai vannak az ssd-n
2021. dec. 17. 00:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hű, az valóban nem kevés.

De legalább a pin kódod cseréld le, meg ha van egy fő emailed, annak a jelszavát.

Én a magam részéről a régi iskola szerint:) a kockás füzetet részesítem előnyben.

Na, azt törje fel valaki.:D

2021. dec. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarán még semmit sem tulajdonított el, semmilyen visszaélés nem történt... csak a munkájából adódóan hozzáfér az adatokhoz (valahogy ugyebár át kell másolnia, amivel ráadásul te bíztad meg ugyebár).

Asszem' ilyenkor mondják bizonyítottság hiányában lezárják - mivel semmivel sem tudod bizonyítani hogy egyáltalán bárki bármit ellopott. Ennyi erővel minden telefonszervízt beperelhetnél mert a híváslistádat, vagy a telefonkönyved adatait biztos ellopta.

2021. dec. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!