Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy kamionosnak lehetnek...

Egy kamionosnak lehetnek olyan fegyverei(pl:tűzoltós balta,mentős kés) az kamionjában?

Figyelt kérdés

Mert mivel sokat gondolkoztam amúgy ezen,hogy mondjuk nem ilyen noname cég,szabad ilyen mentős bicska/tűzoltó baltát tartani?

Mert mivel gondoltam azon hogy mivel az ilyen mentősbicska akár 1 életet vagy bárkit/bármit megmenhet,mert mivel mondjuk nem rikta hogy ütközés van,és mondjuk bicskával elvághatod az övet,és mondjuk kimenheted az kocsiban lévő embert/embereket..



#fegyver,bicska,balta,élet,mentő,életmentés
2021. dec. 23. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, miért ne lehetne?
2021. dec. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1

Mert úgy hallotam,hogy egyes országokban (értsd:francia,német,meg stb)már azért megbüntetnek mert mondjuk kis egy kezes kínai bicskáért.

2021. dec. 23. 13:45
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Országa válogatja. Ne a kesztyűtartóba rakd, hanem hátul a hálófülkébe. Egyébként ahogy itthon sem, úgy külföldön sem fognak csesztetni a rendőrök ha nem csinálsz valami hülyeséget, vagy nincs rá különösebb okuk. Jobban érdekli a fuvarokmányaid, a tengelysúlyod meg a tachográfod őket.
2021. dec. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mert úgy hallotam,hogy egyes országokban (értsd:francia,német,meg stb)"


Nem, nem büntetnek meg. Ha minden parkolói legendát elhiszel akkor téged nagyon hamar hülyére fognak venni.


",mert mivel mondjuk nem rikta hogy ütközés van,és mondjuk bicskával elvághatod az övet,és mondjuk kimenheted az kocsiban lévő embert/embereket.."


Az elsősegély tanfolyamot átaludtad? Ha nem állt fent közvetlen életveszél ( nem ég az autó ) akkor egy súlyos baleset résztvevőjét kiszedheted a kocsiból? Vágod, hogy ha ilyenkor kiszeded abba belehalhat? Nem véletlenül farigcsálják a tázoltók ilyenkor az autót apróra, hogy normális gerincrögzítés mellett tudják kiemelni a sérültet a kocsiból.


Tök jó a szándék, de ha az alapvető dolgokkal nem vagy tisztában eszedbe se jusson hogy nekiállsz kiszedni a sérülteket...

2021. dec. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4

Jah jó :DD

Jó nyilván nem vagyok Katasztrófa elhárító nyilván honnan tudhatnám :D

2021. dec. 23. 17:08
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsősegélytanfolyam neked nem kellett a jogosítványhoz? :D
2021. dec. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6

Mondjuk jogsim nincs :D

17/f

2021. dec. 23. 18:15
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 hát ha nincs jogsid akkor kamiont se fogsz vezetni 😂 A B-s jogsihoz képest még legalább 6 hónap mire a C-t, E-t leteszed és akkor nagyon megnyomtad a dolgot, tanfolyásban, vezetésben egyaránt. Ja és azzal még nem mész külföldre.
2021. dec. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahh akkor így sztornó. Majd ha rászánod magad akkor ezeket megtanulod elsősegély tanfolyamon :)
2021. dec. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8

Mondjuk később is megtanulgatom :D

Mondjuk melyik kamionos nem egy hulingán :D

2021. dec. 23. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!